Öğretmen dolapları bir çok farklı isimle adlandırılmaktadır. Kullanılan yerlere göre okul dolabı , sınıf dolabı , öğrenci dolabı , ayakkabı dolabı gibi isimlere sahiptir. Genellikle okullarda ve sınıflarda , fabrikalarda , işyerlerinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Okul ve sınıf ortamında öğrenci ve öğretmenlerin çanta,kitap,kalem gibi eşyalarını saklandığı dolaplardır. Fabrika gibi çok personeli bulunan işletmelerde ise daha çok ayakkabı , baret , kişisel koruyucu ekipman ve iş güvenliği ekipmanlarının saklandığı ürünlerdir. Ergonomik tasarımı ile çok amaçlı kullanımlara uygundur.

Daha küçük eşyalarınızı , örneğin cep telefonu ve cüzdan gibi eşyalarınızı saklamak için ise cep telefonu dolabı modellerimize göz atabilirsiniz. Çelik kilitli öğretmen dolabı bir çok kilit mekanizmasına sahiptir.

Sınıf öğretmen dolabı, test, ödev, kitap gibi öğretmenlerin kullandığı eşyaların saklandığı kilitli metal dolaplardır. Testlerin ve ödevlerin kilitli kapalı bir şekilde muhafaza edilmesine olanak sağlar. Öğretmenlerin kullandığı çanta, kitap, test ve ödevler son derece güvenle saklanır öğretmen dolaplarında.

öğretmen dolabı 4.sınıf

Metal sınıf öğretmen dolabı siparişi vermek ve bilgi almak için hemen TIKLAYINIZ.

Sınıf dolabı modellerimiz yüksek kalite piyasadaki en kusursuz sac levhalarından imal edilir. 0.70 mm kalınlığa sahip sınıf dolabı modelleri uzun ömürlüdür. 1973 yılından beri çelik dolap imalatı yapan firmamız istenilen ölçülerde ve adette okul dolabı imalatı yapmaktadır. Firmamızda yalnızca çelik dolap imalatı yapılmaktadır. Ahşap olarak imalatımız bulunmamaktadır. Çelik öğrenci dolabı ; öğrencilerin çantalarını dolap içerisinde saklandığı kilitlenebilir dolaplardır. Dolabın bir gözünden başka bir gözüne geçiş bulunmamaktadır her bir göz bir kişiye aittir.

öğretmen dolabı 3.sınıf

Ayakkabı dolabı demir olması sebebiyle işletmede çıkan yangın gibi durumlarda ahşap modellere göre daha az zarar görmektedir. Ayrıca kilitli yapısıyla son derece güvenlidir. Bu gibi nedenlerden dolayı işletmelerin ilk tercihi metal ayakkabı dolabı olmaktadır.

Çelik öğretmen dolabı modellerinde tavan kısmı düzdür. Fakat üzerine eşya konulmasını önlemek için isteğe bağlı olarak yamuk , eğimli çatılı olarak öğretmen dolapları üretilebilir.

Sınıf dolabı modelleri yüksek kalite manuel elektro statik toz boya yöntemiyle boyanmaktadır. Dolap boya yüzeyi standart olarak pütürlü boyadır. Standart renk ise Ral 7035 açık gri renktir. İsteğe bağlı kırmızı,mavi,yeşil,sarı,beyaz,siyah gibi renklerde üretim mevcuttur. Okul dolabı satın almadan önce malzeme kalitesi ve işçilik kalitesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Kalitesiz malzemelerle imal edilen öğrenci dolabı zamanla yamulma ve eğilme gibi problemleri yaşatabilir. Kalitesiz işçiliğe sahip ayakkabı dolabı ileride kaynak bölgelerinden kopma, kapı menteşelerinin kırılması ve kapının kullanılmaz hale gelmesine neden olabilir.

Öğretmen dolabı 1. sınıf metal sac ve hammaddelerden imal edilmektedir. Elbette piyasada öğretmen dolabı 2.sınıf, 3.sınıf, 4.sınıf kaliteye sahip modelleri bulunmaktadır. Fakat üretimini yaptığımız tüm ürünler ve öğretmen dolabı 1.sınıf malzemelerden imal edilmektedir.

Öğrenci dolabı modellerini genellikle eğitim kurumlarındaki 1.sınıf, 2.sınıf ve ilköğretim, ortaöğretim öğrencileri yoğun olarak kullanmaktadır. Bu nedenle de daha dayanıklı ve uzun ömürlü olması için 1.sınıf hammaddelerden öğrenci dolabı imal edilmesi gerekmektedir.

Öğretmen dolapları ürünlerimizi yakından görebilmek için İstanbul Tuzla fabrika adresimize uğrayabilirsiniz. Toptan ve perakende ayakkabı dolabı satışımız mevcuttur. Detaylı bilgi ve sipariş için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Öğretmen Dolabı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Öğretmen Dolabı Nerelerde Kullanılmaktadır?

Öğretmen dolapları ; okullarda, sınıflarda, eğitim kurumlarında, fabrikalarda, atölyelerde, işletmelerde , askeri kurumlarda, devlet dairelerinde, spor salonlarında hemen hemen tüm sektörlerde yoğun olarak kullanılmaktadır. Özelleştirebilir olması nedeniyle tüm sektörlere uygundur. Okul, sınıf gibi eğitim kurumlarında öğretmenlerin ve öğrencilerin okul çantaları, sırt çantası, defter, kitap gibi kişisel eşyalarını kilitli dolaplarda saklandığı ürünlerdir. Fabrikalarda, atölyelerde ve imalathanelerde ise genellikle ayakkabı dolabı , iş güvenliği dolabı , baret ve kişisel eşyalarını muhafaza ettiği ürünlerdir.

Önemli belgelerin kaybolmasını engeller. Öğrenci ve öğretmenlerin kişisel eşyalarını , fabrikalardaki personellerin malzemelerini güvenle saklamasına olanak sağlar. Toplu yaşam alanlarına düzen getirir , az yer kaplar ve ergonomik yapısıyla çalışma ortamını düzenler.

Kilitli öğretmen dolabı çelik sactan üretilir ve son derece uzun ömürlüdür. Kilit mekanizması genellikle asma kilit veya anahtarlı kilittir. Ekstra olarak elektronik şifreli kilitli öğretmen dolapları gibi seçenekler de mevcuttur.

Öğretmen Dolabı Nasıl Üretilir?

Metal ayakkabı dolabı imalatı zorlu ve uzun süreçlerden geçmektedir. Ayakkabı dolapları metal dkp sac levhalardan mamüldür. Çelik ham maddesi zor şekil alabilen bir yapıya sahiptir. Öncelikle düz veya rulo paket halinde gelen dkp soğuk saclar , ilk olarak giyotin sac kesme makinesi ile kesilmektedir. Saclar kesildikten sonra pres makineleri ile sac üzerinde delik delme işlemleri yapılmaktadır.  Daha sonra ise saca şekil veren büküm işlemi yapılır.

Bu işlem cnc abkant makinesi ile yapılmaktadır. Bükülen çelik saclar daha sonra ise punta kaynak makineleri ile kaynak işlemine tabi tutulur. Buraya kadar tüm süreçlerin kusursuz yapılması zaruridir. Yanlış yapılan bir işlem sac üzerinde geri dönülemez bir noktaya taşımaktadır. Kaynak işlemlerinin de kusursuz yapılması çok önemlidir. İleride kaynak noktalarından sacın kopmaması için düzgün ve özenli bir kaynak yapılması şarttır. Kaynak işlemleri bitimi sonrası ayakkabı dolabı üzerindeki kir,pas,yağ gibi maddelerin temizlenmesi gerekmektedir.

Ayrıca dolabın sivri köşelerinin insanlara zarar vermemesi için eğelenmesi ve taşlanması gerekmektedir. Temizlenen ayakkabı dolabı daha sonra elektro statik toz boya ile boyanmaktadır. Boya sonrasında 200 derece sıcaklıkta boya fırınlarında pişmektedir. Böylece boya kalite düzeyi artmaktadır. Fırınlama işlemi sonrası montaj yapılır ve ürünler satışa hazır hale gelir.

Öğretmen Dolabı Fiyatları Nedir?

Metal öğretmen dolabı fiyatları bir çok faktöre bağlıdır. Örneğin çelik öğretmen dolabı imalatında kullanılan sacın kalınlığı, sacın cinsi, renk, kilit türü, menteşe türü, ayak çeşidi, tavan tipi, işçilik kalitesi ve bir çok faktör , çelik dolabın fiyatını doğrudan etkilemektedir. İnce ve adi bir sactan imal edilen ayakkabı dolabı ileride bir çok soruna yol açacaktır. Kilit türü de bir çok farklı tipi içerisinde barındırır. Asma kilit , anahtarlı kilit , şifreli kilit, elektronik şifreli kilit gibi bir çok model kilit bulunmaktadır.

Sınıf dolabı ürünlerinde ayak türü de metal, plastik pingo veya ayaksız gibi seçenekleri mevcuttur. Öğretmen dolabı fiyatları etkileyen en önemli unsurların başında ise işçiliğin kalitesi yer alır. Düşük kaliteli işçiliğe sahip metal dolaplar , zamanla pas, korozyon , kaynak yerlerinde kopma, kapılarda sıkıntılar baş gösterecektir. Bu gibi nedenler fiyatları çok etkilemektedir. Ayrıca metal okul dolabı imalatında kullanılan girdiler döviz kuruna bağlıdır. Döviz kurundaki dalgalanmalara bağlı olarak fiyatlarda değişkenlik gösterir. Güncel öğretmen dolabı fiyatları için bizimle iletişime geçiniz.

Öğrenci Dolabı Ahşap Mı Metal Mi Tercih Etmeliyim?

Bu sorunun cevabı kullanım amacı ve beklentilere göre değişkenlik göstermektedir. Çelik öğrenci dolabı , metal sac levhalarından üretilmektedir. Dolabın kapısı ve tüm gövdesi metaldir. Demir yapısı nedeniyle ahşap ürünlere kıyasla son derece uzun ömürlüdür. Ahşap ürünler zamanla deforme olabilmektedir. Ayrıca ahşap ürünler yangın ve sel gibi olumsuz koşullarda fazla tahribat almaktadır. Çelik okul dolabı ise metal yapısı nedeniyle daha dayanıklıdır. Ayrıca çelik öğrenci dolabı kilitlenebilir mekanizmaya sahiptir. Ahşap ürünlerde ise malesef kilit mekanizması bulunmamaktadır. Fazla personel ve öğrencinin yer aldığı ortamlarda metal dolaplar daha fazla tercih edilmektedir.

Okul , sınıf gibi toplu alanlarda kullanılan sınıf dolabı kilitli mekanizmaya sahip olması zorunluluktur. Öğrencilerin ve öğretmenlerin özel eşyaları, çanta, ders kitabı veya fabrikalarda ise iş güvenliği ekipmanları ,ayakkabı ve baret gibi eşyalar kilitli ve güvenlikli bir şekilde olması zorunluluktur. Personelin, öğrencinin, öğretmenlerin kişisel eşya güvenliği için kilit mekanizması olması gereklidir. Tüm bu nedenlerden dolayı çelik öğrenci dolabı modeli ahşap rakiplerine kıyasla daha üstündür ve fabrikalar, okullar, sınıflarda çok tercih edilmektedir.

Okul Dolabı / Sınıf Dolabı Teslimat Süreniz Nedir?

Metal dolap imalatçısı olan firmamız okul dolabı ve sınıf dolabı imalatı konusunda en hızlı çözüm üreten firmaların başında gelmektedir. Ürün kataloğumuzda bulunan standart 5’li , 10’lu ve 15’li öğretmen dolabı modelleri stoklarımızda devamlı yer almaktadır ve hemen teslim edilmektedir. Stokta bulunmaması durumunda ise yaklaşık 1 haftalık imalat süresi bulunur. Özel üretim çelik öğretmen dolapları ise takribi 2 haftalık bir imalat süresine sahiptir. Ürünlerimiz hakkında güncel teslimat bilgisi için bizimle iletişime geçiniz.

Öğretmen Dolabı Satışı Yaptığımız İl ve İlçeler

Metal öğretmen dolabı imalatçısı olan firmamız İstanbul Tuzla’da ürettiği metal okul dolaplarını başta İstanbul , Kocaeli , Ankara , Sakarya , Düzce , Edirne , Tekirdağ , Balıkesir , İzmir , Manisa olmak üzere Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya , Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır , Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta , Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir , Konya, Kütahya, Malatya , Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize , Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak , Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak şehirlerine gönderim imkanımız vardır.

İstanbul içi metal öğretmen dolabı nakliyesini yaptığımız teslimat ilçeleri aşağıda listelenmiştir. Kilitli öğrenci dolabı teslimat bilgisi için bize ulaşınız

ADALAR, ARNAVUTKÖY, ATAŞEHİR, AVCILAR, BAĞCILAR, BAHÇELİEVLER, BAKIRKÖY, BAŞAKŞEHİR, BAYRAMPAŞA, BEŞİKTAŞ, BEYKOZ, BEYLİKDÜZÜ, BEYOĞLU, BÜYÜKÇEKMECE, ÇATALCA, ÇEKMEKÖY, ESENLER, ESENYURT, EYÜPSULTAN, FATİH, GAZİOSMANPAŞA, GÜNGÖREN, KADIKÖY, KAĞITHANE, KARTAL, KÜÇÜKÇEKMECE, MALTEPE, PENDİK, SANCAKTEPE, SARIYER, SİLİVRİ, SULTANBEYLİ, SULTANGAZİ, ŞİLE, ŞİŞLİ, TUZLA, ÜMRANİYE, ÜSKÜDAR, ZEYTİNBURNU

Öğretmen Dolabı Nereden Satın Alınır ?

1973 senesinden beri çelik öğretmen dolapları imalatı ve satışı yapan firmamız 50 seneye yakın üretim tecrübesi ve deneyimli kadrosuyla kamu ve özel sektördeki firmaların öğretmen dolabı ihtiyacını karşılamaktadır. Firmamızla iletişime geçerek fiyat teklifi isteyebilir ve sipariş bildiriminde bulunabilirsiniz.

Çelik Kilitli Öğretmen Dolabı Perakende Satışınız Mevcut Mu?

Kilitli öğretmen dolabı imalatçısı olan firmamızda toptan ve perakende satışımız mevcuttur. İster 1 adet ister 100 adet kilitli öğretmen dolabı satın alabilirsiniz. İstenilen ölçülerde ve adetlerde metal öğretmen dolapları satışımız bulunmaktadır. Kataloğumuzdaki beğendiğiniz ürünler hakkında fiyat bilgisi almak ve sipariş vermek için info@enginmetal.com.tr veya +90 216 304 02 65 numaralı hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.