Öğretmen Dolabı Nerede Kullanılır ? 4 Bilgi

Gündelik hayatımızda olmazsa olmaz ürünler mevcuttur. Kimi eşyalar insanların gündelik hayatına kolaylık sağlamaktadır. Bu ürünler kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Bir öğrenci ile bir çalışan kişinin devamlı kullandığı ürünler farklılık göstermektedir.  Öğretmen dolabı ise tam bir evrensel faydalı üründür. Okullardaki öğrencilerin okul çantası, kitap ve defterleri gibi bir çok eşyası bulunur. Bu ürünler her gün okula gidip gelmektedir.

Öğrencilerin ve işçilerin ortak bir noktası bulunmaktadır. Bunlar kullandığı ürünler olabilmektedir. Bu üründe elbette çelik öğrenci dolapları modelidir. Çelik dolap sektörü son yıllarda oldukça hızlı gelişim göstermiştir. Ofis mobilyalarında metal figürlerin kullanımının artması da bunun nedenlerinden bir tanesidir. Çelik dolaplar arasında öğrencilerin ve işçilerin çok sık kullandığı metal dolapla iş ve okul hayatında kurtarıcı durumdadır.

öğretmen dolabı

Öğretmen Dolabı Nedir?

Öğretmen dolabı ; okullarda , fabrikalarda ve iş yerlerinde kullanılan metal dolaplardandır. Okullarda; öğrenciler ve öğretmenler tarafından defter, kitap, kalem gibi eşyaların saklanması amacıyla kullanılır ve genellikle sınıf dolapları olarak da adlandırılır. Sırt çantalarının saklanması ve öğrenci sağlığı için oldukça önemli bir üründür. Fabrikalarda ve işyerlerinde ise ayakkabı saklamak, baret ve iş güvenliği ekipmanları saklamak ve gündelik emanet eşyaların saklandığı metal dolaplardır.

Öğretmen Dolabı Nerede Kullanılır?

Öğretmen dolapları genellikle personel sayısının fazla olduğu fabrikalar, işletmelerde kullanılır. Ayrıca okullarda, eğitim kurumlarında, üniversitelerde, liselerde öğrencilerin sırt çantası, kitap ve defter gibi eşyalarının saklandığı dolaplardır. Öğretmenlerin de çanta ve ders notlarının sakladığı dolaplardır. Hem beyaz yaka hem mavi yaka tarafından oldukça yoğun olarak kullanılır. Spor salonlarında sporcuların eşyalarının , havluların saklanması amacıyla da öğretmen dolabı kullanılmaktadır. Metal ve özelleştirilebilir olması nedeniyle oldukça geniş bir faaliyet alanı bulunmaktadır.

Öğretmen Dolabı Ölçüleri Nedir?

Öğretmen dolapları genellikle metal veya ahşap olarak üretilmektedir. Engin Metal Çelik Eşya Ltd Şti. olarak yalnızca metal olarak imalatımız mevcuttur. Öğretmen dolaplarının ölçüleri metal olarak genellikle benzer ve standart ölçülere sahiptir. Modellerin farklılığa göre ölçüler de değişmektedir. İç ve dış ölçüler , kapak sayısına bağlı olarak değişmektedir. Genellikle öğretmen dolaplarında 170- 180 cm yerden yükseklik – 40 – 120 cm genişlik ve 40-50 cm derinlik arasında değişmektedir.

Metal ürünler ahşap ürünlere kıyasla daha uzun ömürlü ve güvenilirdir. Ayrıca istenilen ölçüye göre de üretilebilme imkanı bulunmaktadır. Çelik dolap imalatçısı olan firmamızda standart dışı metal dolap üretimi mevcuttur.

Öğretmen Dolabı Fiyatları Nedir?

Bir çok çelik eşya imalatçısı firması olması, bir çok birbirinden farklı fiyat anlamına gelmektedir. Fiyatları etkileyen bir çok faktör bulunmaktadır. Çok detaylı bir konu olması nedeniyle başka bir yazımızda öğretmen dolapları fiyatlarını belirleyen kriterlerden söz edilecektir. Öğretmen dolabı fiyatları göz sayısına, sac kalınlığına , kilit cinsine ve ebata göre farklılık göstermektedir. Genellikle en küçük ve göz sayısı çok düşük olan modeller 2000 TL ‘den başlayıp göz sayısının ve ölçüsünün artmasıyla fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Güncel fiyatlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir