Çelik Ranza

Çelik ranza , genellikle şantiyelerde , yurtlarda , askeri kurumlarda , fabrika ve imalathanelerde , üniversite ve eğitim kurumlarında çalışan ve personellerin kullandığı metal ranzalardır. Personel ve çalışan sayısının fazla olduğu şantiyelerde , inşaat alanlarında; öğrenci yurtlarında konaklama amacıyla kullanılan en önemli ürünlerden bir tanesidir. İş güvenliği kapsamında çelikten yapılmış ranzaların kullanılması bir zorunluluktur. Şantiyelerdeki işçilerin, yurtlardaki öğrencilerin daha iyi bir yaşam ortamına sahip olması için metal ranza modelleri oldukça önemlidir.

Genelde işçi ranzası veya şantiye ranzası olarak da bilinir. Genellikle sanayi , inşaat ve yurt sektöründe uygun fiyatlı olması nedeniyle demir ranza kullanılır. Demir ranzalar adından da anlaşılacağı üzere metal’den imal edilir. 6112 kalite Ereğli DKP sactan ve kutu profilden imal edilen metal ranzalar uygun fiyatlı ve ekonomiktir. Metal yurt ranzaları elektro statik toz boya ile boyanmaktadır. Daha sonra 200 derece sıcaklıkta fırınlanmaktadır. Böylece ranza üzerindeki boya daha uzun ömürlü olmaktadır. Çelik askeriye ranzaları çizilmelere karşı daha mukavemetli olmaktadır. Toz boya ile boyandıktan sonra fırınlanan işçi ranzaları pas ve korozyona karşı daha dayanıklı olmaktadır.

Çelik şantiye ranzası imalatçısı olan Engin Metal diğer tüm ürünlerinde olduğu gibi ranza modellerinde de piyasadaki en kaliteli ve kusursuz metal sac olan Ereğli DKP sac kullanmaktadır. Böylece uzun yıllar boyunca askeriye ranzası ve yurt ranzası modelleri sorunsuz şekilde kullanılmaktadır.

çelik ranza

Şantiye Ranzası

İnşaat alanları , fabrikalar ve şantiyelerde çalışan personellerin konaklaması için ranzalara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun için en cazip çözüm yolu ise şantiye ranzası modelleridir. Ekonomik ve uygun fiyatlı olan şantiye ranzaları , inşaat alanlarının , imalathanelerin , fabrikaların vazgeçilmez bir parçasıdır. Şantiye ranzaları genellikle şantiyelerde , toplama kamplarında , askeri kurumlarda , yurtlarda , eğitim kurumlarında kullanılır. Alan sorunu yaşayan , kısıtlı alanı olan tüm kurumlar şantiye ranzası modellerini tercih etmektedir. Elbette şantiye ranzası fiyatlarının ucuz olması ve demonte olması , yangına karşı ahşap ürünlere kıyasla daha dayanıklı olması çelikten imal edilen ranza modellerini daha tercih edilir kılmaktadır. Şantiyelerde olmazsa olmaz ürünlerden bir diğeri ise soyunma dolabı olmaktadır. İmalatını yaptığımız dolap modelleri için yandaki bağlantıya tıklayınız.

şantiye ranzası

Demir Ranza Modelleri

Günümüzde devamlı gelişen teknolojiyle birlikte ranza modelleri de oldukça çeşitlenmektedir. Eskiden bir kaç tane farklı modeli olan demir ranzalar , şimdi gelişen teknolojiyle farklı modelleri içinde barındırmaktadır. Demir ranzalar motiflerine ve ölçülerine göre bir çok farklı modele sahiptir. Ekonomik demir ranzalar , lüks demir ranzalar , merdivenli ve korkuluklu ranzalar , motifli demir ranza gibi bir çok farklı modeli içinde barındırmaktadır. İsteğe bağlı olarak özel üretim ranza modelleri de mevcuttur.

Demir ranza tekli veya demir ranza çiftli olarak modeller genellikle en çok satılan modellerdir. Ayrıca ölçülerde 90×190 cm veya 80×180 cm gibi farklı ebatlara da sahiptir.

Metal Ranza Fiyatları

Metal ranza fiyatları konusunda bir çok önemli kriter mevcuttur. Ranzanın imalatı için gerekli malzemelerin başında DKP sac , profil , elektrostatik toz boya , kaynak ürünleri ve işçilik gibi etmenler yer almaktadır. Kalitesiz ve ince DKP çelik sactan imal edilen metal ranzalar kısa bir süre sonra yamulacaktır ve ranza kullanılmaz hale gelecektir. Bunun olmaması için sac kalınlığının düşük seviye olmaması gerekmektedir. Aynısı profil içinde geçerlidir. İnce ve 2.sınıf profilden imal edilen metal ranzalar kısa bir süre sonra göçme yaşayacaktır.

Kalitesiz ve 2.sınıf toz boya ile boyanan ürünler kısa bir süre sonra paslanma ve korozyona uğrayacaktır böylece personel sağlığı etkilenecektir. Ayrıca bir müddet sonra kullanılmaz hale gelen metal ranza iş veren için tekrardan ekstra bir masraf açacaktır. Bu sebeple sac ranza fiyatlarını etkileyen bir çok farklı kriter mevcuttur. Güncel fiyatlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurt Ranzası

Öğrenci yurtları , öğretmen yurtları , çocuk yurtları , kuran kursları ve diğer eğitim yurtlarında kalan öğrencilerin ve çalışanların kullandığı ürünlerden biri olan yurt ranzası , kısıtlı alanda maksimum verim ile yurtların ihtiyacını karşılamaktadır. Yurt tipi ranza çelik sactan ve profilden meydana gelir. Elektro statik toz boya ile kaplıdır. Küçük ve sınırlı alanı olan yurtların kurtarıcısı durumundadır. Demonte yapısı sayesinde yurt içerisinde kolaylıkla yer değişimi yapılabilmektedir. Civata ve somun ile birbirine bağlanan ürünler kolayca kuruluma hazırdır.

Yurt tipi ranza demonte olarak üretilmektedir ve yerinde montelenmesi gerekmektedir. İsteğe bağlı olarak farklı renkte yurt ranzası imalatı mevcuttur. Genellikle 1 mm sac kalınlığına sahip olan yurt ranzaları isteğe bağlı olarak 1.2 mm – 1.5 mm sactan imal edilebilir.

İşçi Ranzası

Şantiyelerde, fabrikalarda, imalathanelerde çalışan işçilerin gece üzerinde uyudukları ürün olan işçi ranzası , ranza modelleri arasında en tercih edilen modellerin biridir. İşçi ranzası fiyatlarının oldukça ekonomik olması nedeniyle sanayi ve üretim kesimindeki firmaların ilk tercih ettiği ürünlerdendir. Demir yapısı ve ucuz fiyatlı olması en büyük tercih sebebidir. İşçi ranzası fiyatları sac kalınlığı, motif , profil kalınlığı , merdivenli işçi ranzası , korkuluklu işçi ranzası olup olmamasına bağlı olarak değişkenlik gösterir.

İşçi ranzası 90×190 olarak üretilmektedir. Fakat isteğe bağlı 80×180 gibi ölçülerde mevcuttur. İşçi ranzası İstanbul Tuzla’daki fabrikamızda üretilmektedir ve tüm Türkiye’ye satışı yapılmaktadır. İşçi ranzalarının yanında yatak , battaniye , karyola , baza gibi ihtiyaçlar da işçiler için mevcuttur.

Askeriye Ranzası

Askeri ranza modelleri askeri kuruluşlarda kullanılan ranza modelidir. Daha askeriye ranzası modeli de DKP sactan imal edilir, kutu profil kullanılır. Standart veya özel üretim imkanı mevcuttur. Askeriye ranzaları istenilen teknik şartnameye uygun olarak üretilebilir. Sac kalınlığı arttırabilir ve profil kalınlığı değişebilir. Askeriye ranzaları ; askeri lojmanlarda, askeri birliklerde askerlerin kullandığı demonte ve metal ranzalardır. Çift katlı olabileceği gibi tek katlı da olabilmektedir. Çift katlı ranzalarda askerlerin aşağıya düşmemesi için korkuluk kısmı da bulunmaktadır. Ayrıca askerlerin üst kattaki ranzaya erişmesi için metal merdiven de bulunmaktadır.

Metal Ranza ve Çelik Ranza Satışı Yaptığımız İl ve İlçeler

Metal ranza imalatçısı olan firmamız İstanbul Tuzla’da ürettiği ranza modellerini başta İstanbul , Kocaeli , Ankara , Sakarya , Düzce , Edirne , Tekirdağ , Balıkesir , İzmir , Manisa olmak üzere Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya , Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır , Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta , Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir , Konya, Kütahya, Malatya , Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize , Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak , Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak şehirlerine gönderim imkanımız vardır.

İstanbul içi metal ranza nakliyesini yaptığımız teslimat ilçeleri aşağıda listelenmiştir. Teslimat bilgisi için bize ulaşınız

ADALAR, ARNAVUTKÖY, ATAŞEHİR, AVCILAR, BAĞCILAR, BAHÇELİEVLER, BAKIRKÖY, BAŞAKŞEHİR, BAYRAMPAŞA, BEŞİKTAŞ, BEYKOZ, BEYLİKDÜZÜ, BEYOĞLU, BÜYÜKÇEKMECE, ÇATALCA, ÇEKMEKÖY, ESENLER, ESENYURT, EYÜPSULTAN, FATİH, GAZİOSMANPAŞA, GÜNGÖREN, KADIKÖY, KAĞITHANE, KARTAL, KÜÇÜKÇEKMECE, MALTEPE, PENDİK, SANCAKTEPE, SARIYER, SİLİVRİ, SULTANBEYLİ, SULTANGAZİ, ŞİLE, ŞİŞLİ, TUZLA, ÜMRANİYE, ÜSKÜDAR, ZEYTİNBURNU

2.el Şantiye Ranzası Satışınız Mevcut Mudur?

Ranza imalatçısı olan firmamızda 2.el (ikinci el) ranza satışı bulunmamaktadır. Engin Metal olarak sattığımız tüm ürünler sıfırdır ve 2 sene firmamız tarafından imalat hatalarına karşı garantilidir. Çelik ranzalar işletmelerde bir kere alınmaktadır ve uzun yıllar boyunca kullanılması amacıyla alındığı için sıfır ürün alınmasını öneriyoruz. İkinci el satılan şantiye ranzalarında garanti bulunmamaktadır ve oldukça kısa ömürlü olabilir.