Fabrikalarda, ofislerde , mutfaklarda, işletmelerde, ev ve bahçe , balkonlarda kullanılan temizlik dolabı işlevsel özelliklere sahiptir. Eskiden yalnızca iş yerleri ve ofislerde kullanılan günümüzde ise çelik dolapların yaygınlaşması nedeniyle mağaza, evlerde ve mutfakta ev dekorasyonu ve iç dekorasyon dolabı olarak da kullanılmaktadır. Banyo temizlik malzemeleri, kirli elbiseler ve çamaşırlar, mutfak temizlik malzemeleri, ütü masası ve aletlerini saklamak için ergonomik bir çözüm yoludur. Banyo temizlik malzemelerinin ( vileda, çamaşır suyu , önlük, süpürge vb.) kilitli dolaplar içinde saklandığı metal dolaplar ofisler, fabrikalarda, ev ve bahçe, balkonlarda tercih edilir. Genellikle süpürge dolabı gibi malzemelerin saklanması nedeniyle süpürge dolabı olarak da adlandırılır.

Banyo temizlik malzemelerini saklamak için banyo temizlik dolabı siparişi ve bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz. Ütü masası temizlik malzemesi konulan dolap olan temizlik dolapları evlerdeki düzeni sağlayan en popüler çelik dolap modellerindendir.

Ofislerde , işletmelerde yoğun olarak kullanılır. Raflı bölmelerine temizlik malzemeleri konulmaktadır. Temizlik dolaplarındaki raf sayısının fazla olması temizlik ürünlerini gruplandırmanıza olanak sağlar. Banyo temizlik malzemeleri, havlu, temizlik bezleri , vileda , çamaşır suları , deterjanlar , fırçaların saklanması için raflar mevcuttur. Mutfağınızı seviyorsanız, mutfak eşyalarının derli toplu bir şekilde olmasını istiyorsanız, temizlik dolapları bu konuda iyi bir alternatif olacaktır.

temizlik dolabı

İş yerlerinde kullanılan metal’den yapılan temizlik dolapları hem raflı hem de personel elbise askısı için bölümlere sahiptir. Temizlik görevlisinin elbiselerini asması için elbise askı kancaları bulunmaktadır. Vileda ve fırçaları dolap içerisinde güvenle saklayabilirsiniz. Mutfağınızı temiz tutmak için temizlik malzemelerine hızlı ve pratik bir ulaşım için mutfak temizlik dolabı satın alabilirsiniz. Mutfağınızdaki ölü alanı verimli değerlendirmek için mutfak temizlik dolapları iyi bir kurtarıcıdır.

Mutfak alt dolaplarınızın alamadığı ekipmanları, hijyen ürünlerini, mutfak temizlik dolabı içine yerleştirebilirsiniz. Mutfaklardaki en büyük problemlerden bir tanesi ellerinizi kurulayacak havluları asabileceğiniz, kolay bir şekilde erişim sağlayabileceğiniz ve saklayabileceğiniz dolaplara ihtiyaç duyulmasıdır.

Mutfak kumaş havluları, mutfak önlüğü gibi eşyalarını temizlik dolapları içerisinde saklayabilirsiniz. Metal temizlik dolaplarında 2 adet kapı bulunmaktadır. Kapılarda kilitleme mekanizması mevcuttur. Çift anahtarlı ispanyolet kilit bulunur. Dolabın tavan kısmı düzdür eğimli veya çatılı değildir. Ayak mevcut değildir. Taban kısmı düzdür. Banyo malzemelerinin saklanması için plastik veya metal olarak temizlik dolapları modelleri mevcuttur.

temizlik dolabı metal

Temizlik dolabı metal olması nedeniyle çelik imalatçısı olan firmamızda , istenilen ölçülerde ve renklerde imalat seçeneğine sahiptir. Ev , bahçe , teras , ofis , büro ve işletmelerinize özel çözümlerimiz mevcuttur. Ofisleriniz için çok gözlü dolaplara öğretmen dolabı modellerine göz atarak ulaşabilirsiniz.

Temizlik Dolabı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Temizlik Dolabı Modelleri Nerelerde Kullanılır?

Evlerde, bahçelerde , fabrikalarda , ofislerde, bürolarda, spor salonlarında , askeri kurumlarda ,devlet dairelerinde , hastanelerde , otellerde , eğitim kurumlarında kullanılmaktadır. Çok amaçlı olması nedeniyle ev dekorasyonu ve iç dekorasyon malzemesi olarak da kullanılır. Evlerde ve bahçelerde kullanılmayan ürünlerin ve eşyaların saklandığı kilitli dolaplardır. Banyolarınızı düzenleyeceksiniz eğer banyo temizlik dolaplarına ihtiyaç duyulacaktır.

Banyo ekipmanları, havlu, tuvalet kağıdı, temizlik ürünleri, el bezleri gibi eşyaların saklanması için banyo temizlik dolabı kurtarıcı vazife görmektedir. Ofislerdeki temizlik görevlilerinin, temizlik odası dolapları kullanımı oldukça yoğundur. Temizlik malzemelerinin temizlik odası içindeki dolaplardaki saklanması ofisteki dağınıklığın önüne geçmektedir ve görevlinin daha rahat bir çalışma yapmasına olanak sağlamaktadır.

İşletmelerde , fabrika ve spor salonlarında ise temizlik görevlilerin kişisel elbiselerini, vileda, temizlik malzemelerini sakladığı çelik dolaplardır. Temizlik ürünlerinin ofis – evlerde depolama olarak kullanılmasına olanak sağlar. Düzenli bir çalışma ortamı sağlar. Mutfak dolaplarınızın almadığı ve kapasitesi yetmediği havlu, bez gibi eşyaları ahşap, plastik veya çelikten yapılan temizlik dolaplarına koyabilirsiniz.

Ev düzenleyici denildiğinde akla ilk temizlik dolapları gelmektedir. Hijyenik bir ev için, dağınıklığın ortadan kalması için, temizlik malzemelerinin düzenli bir şekilde saklanması için temizlik dolabı düzenleyicilerinin olumlu yönleri oldukça fazladır. Ütü masası temizlik malzemesi koyulan dolaplar hem evlerde hem iş yerlerinde dağınıklığın önüne geçmektedir.

Metal temizlik dolabı ev tipi veya ofis tipi olarak imal edilebilir. İsteğe bağlı özelleştirmeler yapılabilir. Temizlik alet dolabı alırken kullanılan malzeme cinsi kullanım açısından önemlidir

Metal Temizlik Dolabı Nasıl Üretilir?

Çok amaçlı dolaplar metal , ahşap veya plastik olarak üretimi mevcuttur. Firmamızda yalnızca metal olarak imalat bulunmaktadır. Çok amaçlı dolaplar öncelikle düz veya rulo halindeki dkp sac olarak kullanım hayatına başlar. Öncelikle giyotin makaslarla sac kesim işlemi yapılmaktadır. Ölçüye göre düzgün bir kesim işlemi yapılmalıdır. Kesilen saclar daha sonra delik delme işlemlerine tabi tutulur.

Daha sonra abkant makinesi vasıtasıyla büküm işlemi yapılmaktadır. Sac bükümünün kusursuz yapılması çok önemlidir. Büküm bittikten sonra punta kaynak makineleri ile kaynak yapılır. Kaynak sonrası elektro statik toz boya ile çok amaçlı dolap parçaları boyanmaktadır. Boyanan ürünler daha sonra 200 derece sıcaklıktaki boya fırınlarında pişmektedir. Temizlik gereçleri dolabı uzun ömürlü ve yüksek dayanıklılığa sahip olacak şekilde üretilmektedir. Temizlik gereçlerinin uygun bir şekilde saklanmasına yönelik imal edilir.

Temizlik dolabı mdf, plastik veya çelik olarak imal edilebilir. Her bir cinsin birbirine karşı avantaj- dezavantajı bulunmaktadır. Bu yüzden ihtiyaçlarınız ön planda olmalıdır.

Pişen malzemeler montaj bölümüne aktarılır. Kusursuz bir kullanım için imalatın tüm aşamalarına özenle dikkat edilmelidir. İşçilik kalitesi düşük ürünlerde zamanla kaynak alanlarında kopma , kapılarda sorun, kilit mekanizmasında arıza gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sebeple üretimde çok titiz olunması gerekmektedir.

Temizlik Dolabı Fiyatları Nedir?

Temizlik dolapları fiyatları ürünün kalitesine , imalatçı firma markasına göre değişkenlik göstermektedir. Plastik temizlik dolapları fiyat olarak ucuzdur fakat çelik temizlik dolapları kadar uzun ömürlü değildir. Metal temizlik dolapları fiyatlarını etkileyen etmenler şunlardır. İmalatta kullanılan sacın yerli veya ithal olması , sac kalınlığı ,menteşe sistemi , boya rengi , işçiliğin kalitesi , kilit markası , ayak türü , ölçü vs gibi etmenler sıralanabilir.

Uzun ömürlü bir kullanım için yerli sactan ve kalın sactan imal edilmesi gerekmektedir. İnce ve çıkma sac levhalarından imal edilen çok amaçlı dolaplar zamanla sacta yamulma ve eğilme meydana gelmektedir. Menteşe sistemi de dolabın ömrünü etkilemektedir. Kalitesiz menteşelerle imal edilen çok amaçlı dolaplar zamanla kapılarda yamulma ve bozulma meydana gelmektedir.

Ucuz ve çıkma toz boyalarla imal edilen temizlik malzeme dolabı modelleri insan sağlığına zararlı etmenler içerebilir. Bu nedenle sıfır ve kalite belgeleri olan boyalar tercih edilmelidir. Temizlik dolaplarında işçilik kalitesi de çok önemlidir. Banyo gibi sağlığımızı etkileyen alanlarda kullanılan bu ürünlerin 1.sınıf kaliteli ürün olması elzemdir.

Kaynak, büküm ve kesim işlemlerinin kusursuz yapılması gerekmektedir. İşçilikten tasarruf sağlamak amacıyla bazı adımların atlanması dolabın ömrünü kısaltacaktır. Çok amaçlı dolapların fiyatlarını etkileyen diğer bir neden ise döviz kurundaki dalgalanmalardır.

Bu gibi nedenlerden dolayı temizlik dolabı fiyatları değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple temizlik dolapları satın almadan önce yalnızca fiyatlarına değil malzeme kalitesi , işçilik kalitesi gibi özelliklere de bakılmalıdır. İstanbul Tuzla fabrika adresimizde ürünlerimizi yakından inceleyebilirsiniz.

Ofis Temizlik Dolabı Plastik mi Metal Mi Tercih Etmeliyim?

Bu sorunuzun cevabı kullanım amacı ve kullanılacak yere göre değişkenlik göstermektedir. Plastik temizlik dolabı fiyat olarak uygundur. Metal temizlik dolabı ise uzun ömürlüdür. Metal dolaplar çelik dkp sac levhalarından imal edilmektedir. Demir olması nedeniyle daha sağlamdır. Dışarıdan gelen darbelere karşı dayanıklıdır.

Metal temizlik dolabının avantajlı olduğu bir diğer konu ise yangın gibi durumlarda plastik ve ahşap dolaplara göre daha dayanıklı olmasıdır. Temizlik malzeme dolabı içerisindeki deterjan ve patlayıcı kimyasal ürünler çelik dolap içerisinde daha güvendedir.

Ayrıca temizlik dolaplarının avantajlı olduğu diğer bir konu ise “kilitleme” mekanizmasına sahip olmasıdır. Plastik ve ahşap ürünlerde kilitleme mekanizması bulunmaz. Dolap içerisindeki temizlik malzemeleri , metal dolaplarda daha güvenle saklanır.

Ayrıca ürünlerimizde temizlik dolabı düzenleyici kullanarak dolap içerisini isteğe bağlı düzenleme imkanınız mevcuttur. Öncelikle ihtiyacınızın tespiti yapılmalıdır daha sonra ise ister çelik temizlik dolabı isterseniz plastik veya ahşap temizlik dolabı tercihinde bulunabilirsiniz. Temizlik dolabı düzenleyici rolüyle evin her köşesinde kullanıma uygundur.

Çok Amaçlı Temizlik Dolabı Modelleri

Temizlik dolap modelleri evde yaşayan kişi sayısına, ne amaçla kullanılacağına ve hangi tür kişisel temizlik malzemelerinin saklanacağına bağlı olarak değişmektedir. Bir ev içinde ailenizle birlikte yaşıyorsanız ve aynı ortak alanları ( banyo ) kullanıyorsanız bir takım düzenlemeler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Banyo içerisinde bulunan çekmeceli dolaplara seperatör koyarak çekmece içini bölümlere ayırabilirsiniz. Temizlik ürünleri için dolap alırken çok yönlü olması bir avantajdır.

Böylece temizlik malzemelerini, her kişiye özel olarak bölümleyebilirsiniz. Bu tip bir durumu eğlenceli hale getirmek için küçük not kağıtlarına ayrı ayrı isimler de yazabilirsiniz. Böylece evdeki dağınık ortam kaybolur, temizlik malzemeleri düzenle saklanır. Ortak yaşam alanlarından olan banyoyu düzenlemek, temizlik malzemelerini, tuvalet kağıdı ve banyo temizlik malzemelerini kilitli ve düzenli bir şekilde saklamak için camlı bir banyo temizlik dolabı temin edebilirsiniz.

Temizlik Dolabı Ölçüleri Nedir?

Temizlik dolapları ölçüleri genellikle birbirine benzerdir. Fakat ölçüleri belirleyen asıl faktör ürünün modeli ve üretilen hammaddesinden kaynaklanmaktadır. Genellikle metal ofis temizlik dolabı ölçüleri 198 cm yükseklik, 92 cm genişlik ve 40 cm derinlik olarak imal edilir. Genellikle 2 kapısı mevcuttur, kapıda gömme anahtarlı kilit sistemi mevcuttur ve kilitli temizlik dolapları ofislerde güvenle saklanır. Temizlik dolabı ölçüleri üretici firmaya göre ufakta olsa farklılık gösterebilir.

Fakat iç dizayn olarak birbirine çok benzerdir. Sol tarafta yüksekliği ayarlanabilir raflar bulunur. Sağ tarafta ise elbise askılığı ve askı borusu veya kancaları mevcuttur. Fakat plastik temizlik dolapları genellikle banyolarda kullanılır ve hafif olması nedeniyle ahşap modellere kıyasla daha  fazla tercih edilmektedir. Plastik temizlik dolaplarının nem ve suya karşı dayanıklı olması nedeniyle genelde banyolarda yoğun tercih edilir.

Temizlik Malzeme Dolabı Teslimat Süreniz Nedir?

Metal dolap üretimi yapan firmamız temizlik malzeme dolabı üretimi konusunda en hızlı firmaların başında gelmektedir. Ofisleriniz ve işletmeleriniz için hızlı çözümler sunan firmamızda temizlik malzeme dolabı stoklarımızda yer almaktadır. Fakat stoklarımızda bulunmadığı durumlarda yaklaşık 5 günlük imalat süresi mevcuttur.

Özel imalat temizlik malzeme dolabı modellerinde teslimat süresi takribi 1 buçuk haftadır. Adete bağlı teslimat süresi değişmektedir bu nedenle teslimat süreleri için bizimle iletişime geçiniz.

Temizlik Dolabı Satışı Yaptığımız İl ve İlçeler

Metal temizlik dolabı imalatçısı olan firmamız İstanbul Tuzla’da ürettiği çelik temizlik dolaplarını başta İstanbul , Kocaeli , Ankara , Sakarya , Düzce , Edirne , Tekirdağ , Balıkesir , İzmir , Manisa olmak üzere Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya , Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır , Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta , Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir , Konya, Kütahya, Malatya , Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize , Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak , Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak şehirlerine gönderim imkanımız vardır.

İstanbul içi metal temizlik dolapları nakliyesini yaptığımız teslimat ilçeleri aşağıda listelenmiştir. Temizlik dolabı teslimat bilgisi için bize ulaşınız

ADALAR, ARNAVUTKÖY, ATAŞEHİR, AVCILAR, BAĞCILAR, BAHÇELİEVLER, BAKIRKÖY, BAŞAKŞEHİR, BAYRAMPAŞA, BEŞİKTAŞ, BEYKOZ, BEYLİKDÜZÜ, BEYOĞLU, BÜYÜKÇEKMECE, ÇATALCA, ÇEKMEKÖY, ESENLER, ESENYURT, EYÜPSULTAN, FATİH, GAZİOSMANPAŞA, GÜNGÖREN, KADIKÖY, KAĞITHANE, KARTAL, KÜÇÜKÇEKMECE, MALTEPE, PENDİK, SANCAKTEPE, SARIYER, SİLİVRİ, SULTANBEYLİ, SULTANGAZİ, ŞİLE, ŞİŞLİ, TUZLA, ÜMRANİYE, ÜSKÜDAR, ZEYTİNBURNU

Vileda Dolabı Perakende Satışınız Mevcut Mu?

Metal vileda dolabı imalatçısı olan firmamızda toptan ve perakende satışımız mevcuttur. İstenilen renkte ve ölçülerde çelik vileda dolabı imalatı bulunur. İster 1 adet ister 100 adet ofisleriniz, evleriniz, fabrikalarınız için vileda dolabı siparişi verebilirsiniz. Ürün sayfamızdan beğendiğiniz çelik dolap modellerini +90 216 304 02 65 veya info@enginmetal.com.tr iletişim kanallarımızdan iletişime geçerek sipariş verebilirsiniz.