Kartoteks dolabı ; personel özlük dosyası , askılı dosya , klasör ve evrakların içerisinde saklandığı , çekmeceli ve kilitli metal dolaplardır. Bürolarda , ofislerde , devlet kurumlarında , dosya ve arşivleme ihtiyacı olan tüm sektörlerde özlük klasörlerinin güvenle saklanmasına olanak sağlar. Çekmeceli dosya dolabı kilit mekanizması anahtarlı kilittir. Merkezi kilitli yapıya sahiptir. Özlük dosya dolabı tek bir noktadan kilitlenir ve diğer tüm çekmeceler kilitlenmektedir.

Mavi ve kırmızı klasörleri saklamak için raflı dosya dolabı modellerimize göz atabilirsiniz.

1973 yılında çelik dolap imalatına başlayan firmamız ofis ve bürolara uygun çözümler üretmeye devam etmektedir. İmalatımız da yalnızca çelik eşya üretimi bulunmaktadır. Ahşap olarak üretimimiz bulunmamaktadır. Metal kartoteks dolapları çok çeşitlidir. Genellikle  2’li , 3’lü ve 4’lü kartoteks dolabı yoğun olarak tercih edilmektedir. Özel üretim olan 5’li ve 6’lı özlük dosya dolabı , adetli satın alımlarda üretimi bulunmaktadır.

Çelik kilitli kartoteks dolabı fiyatları üretilen ürünün sac kalınlığı, boya kalitesi, ray sistemi ve kilit sistemi gibi etmenlere bağlıdır. Çelik kartoteks dolapları son derece ergonomik tasarıma sahiptir. İmalat hatalarına karşı 2 sene kartoteks dolabı modelleri firmamız tarafından garanti altındadır.

Metal özlük dosya dolabı , diğer çelik dolap modelleri gibi metal DKP sactan üretilmektedir. Ahşap ürünlere kıyasla son derece dayanıklıdır. Demir olması nedeniyle , ahşap ürünler gibi zamanla deforme vs olmaz , uzun seneler ofislerde  güvenle kullanılır. İşletmeler açısından tercih nedeni olmasının sebebi ise çelik yani demir dolap olması , uzun seneler bozulmadan kullanılması , kilitli güvenilir mekanizmaya sahip olması ve fiyatlarının ucuz olmasından kaynaklanır.

Çelik çekmeceli askılı dosya dolabı siparişi vermek için TIKLAYINIZ.

Metal askılı dosya dolabı modellerinde , çekmece sayısı modelden modele değişkenlik gösterir. 4 çekmece, 3 çekmece, 2 çekmece , 5 çekmece ve 6 çekmeceli gibi bir çok farklı modeli içinde barındırır. Çekmecelerin her birinde etiketlik alanı bulunmaktadır. Çekmecelerin iç kısmında askılı dosyaların takılması için metal demir çubuklar bulunur. Demir çubukların genişliği ayarlanabilir. Askılı dosya dolabı çekmeceleri kolaylıkla çıkmaktadır ve ofis içerisinde taşınması son derece basittir.

Özlük dosya dolabı , ergonomik tasarımı ve fazla yer kaplamaması nedeniyle çok işletmelerdeki karmaşık görüntüye son verir. Askılı dosya dolabı olarak da adlandırılan bu metal dolaplar, çekmece içerisindeki çubuklara kartoteks dosyalarının güvenle muhafaza edilmesine olanak sağlar. Şık ve modern görünüme sahip askılı dosya dolabı ofislerinize estetik görünüm sağlar.

Kartoteks Dolabı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kartoteks Dolabı Nerelerde Kullanılır?

Metal çekmeceli dosya dolabı , ofisler, bürolar, devlet daireleri, resmi kurumlar, güvenlik teşkilatları , sağlık kuruluşları , askeri kurumlar, eğitim kurumları , üniversiteler gibi çok çeşitli sektörlerde kullanımı bulunmaktadır. Personel özlük dosyalarının ve kartoteks dosyalarının çekmeceler içerisinde, kilitlenip , güvenliğinin sağlanması amacıyla tercih edilir. Demir dolap olması nedeniyle ahşap rakiplerine göre yangın veya sel gibi olumsuz durumlarda daha dayanıklıdır. Askılı dosya dolabı , klasör depolama kapasitesinin yüksek olması nedeniyle ofis içerisindeki karmaşık görüntüye son verir , daha ferah bir yaşam alanı sağlar. Klasörlerin , evrakların kaybolması önlenmektedir. Ofis ortamına estetik bir görünüm sağlamanın yanında daha rahat çalışma koşulları sağlar.

Özlük Dosya Dolabı Nasıl Üretilir?

Metal malzemeden oluşan özlük dosyası dolabı , Ereğli DKP soğuk sactan üretilmektedir. Sacın et kalınlığı 0.70 mm’dir. Özlük dosyası dolabı kullanım hayatına öncelikle düz veya rulo halindeki paketlenmiş soğuk sac ile başlamaktadır. Firmamıza giriş yapan bu düz saclar önce giyotin makaslar ile ölçüye uygun olarak kesilmektedir. İstenilen ölçülere göre kesilen metal dkp saclar daha sonra pres makineleri vasıtasıyla metal sac üzerindeki kapı delikleri vb delme işlemleri yapılmaktadır. Özlük dosyası dolabı oluşturan metal levhaların üzerindeki delme işlemlerinin bitmesiyle birlikte dolaba şekil veren büküm işlemleri yapılacaktır. Bu işlem ise cnc abkant makineleriyle yapılmaktadır. Yanlış bir büküm işlemi özlük dosyası dolabı oluşturan tüm parçaların boşa gitmesine neden olacaktır.

Özlük dosyası dolabı oluşturan sac plakalarının bükümü sonrası ise bu parçaların birleştirilme safhası yer alır. Punta kaynak makineleri ile sacların kaynağı yapılmaktadır. Kaynak işlemi bittikten sonra dolap üzerindeki kirli yağ ,çapak vb maddelerin temizliği yapılmaktadır. Daha sonra elektro statik toz boya ile özlük dosyası dolabı boyanmaktadır. Boya işlemi sonrası 200 derece sıcaklıkta boya fırınında pişmektedir.  Böylece dolap pas ve korozyona karşı daha uzun ömürlü olacaktır. İmalatın tüm safhalarında kusursuz bir işçilik yapılmadığı takdirde metal dolap uzun ömürlü olmayacaktır bu nedenle çok dikakt edilmesi gerekmektedir. Kartoteks dolabı boya işlemi bittikten sonra çekmecelerin ve dolabın montaj bölümü yer. Kusursuz bir şekilde kontrol edildikten sonra ürünler paketlenerek satışa hazır hale gelir.

Askılı Dosya Dolabı Teslimat Süresi Nedir?

Çelik askılı dosya dolabı imalatçısı olan firmamız sektördeki en hızlı teslimat yapan firmaların başında yer almaktadır. Standart olarak üretimimizde yer alan 2’li , 3’lü ve 4’lü askılı dosya dolabı stoklarımızda devamlı olarak yer almaktadır ve hemen teslim edilir. Fakat stoklarımızda bulunmadığı durumlarda ise takribi olarak 5 günlük bir imalat süresi mevcuttur.  Özel üretim askılı dosya dolabı istenirse teslimat süresi yaklaşık olarak 1 hafta olacaktır. Çelik özlük dosyası dolabı teslimat süresi hakkında bilgi almak için hemen bize ulaşınız.

Kartoteks Dolabı Ahşap Mı Metal Mi Tercih Edilmeli ?

Bu sorunun cevabı kullanacak kişinin kullanım amacı , kullanılacak yer ve beklentiye göre değişkenlik göstermektedir. Şöyle ki metal kartoteks dolabı , adından anlaşılacağı üzere demir yani çeliktir. Dışarıdan gelen darbelere karşı metal olması nedeniyle son derece sağlamdır. Ayrıca ahşap dolaplarda kilitleme mekanizması bulunmamaktadır. Fakat metal çekmeceli dosya dolabı modellerinde ise anahtarlı kilit ve merkezi kilit özelliği bulunmaktadır.

Ofislerde güvenlik olarak kartoteks dolabı , ahşap dolaplara kıyasla son derece üstündür. Ayrıca diğer bir özellik ise yangın veya sel gibi olumsuz durumlarda metalin , ahşaba göre daha mukavemetli olmasıdır. Ahşap ürünler yangın gibi durumlarda oldukça zarar görmektedir ve dolabın içerisindeki klasörler, kartoteks dosyaları , özlük dosyaları oldukça zarar görmektedir. Güvenliği ön planda tutmak istiyorsanız kesinlikle çelik kartoteks dolabı satın almanız daha uygun olacaktır.

Metal çekmeceli dosya dolabı , kilitlenebilir yapıya sahiptir. Çekmecelerin kapasitesi , ahşap dolaplara göre daha üstündür. Personel özlük dosyaları ve klasörleri , özlük dosyası dolabı içerisinde son derece güvendedir. Ahşap dolaplar ise genellikle mikro ölçekli işletmelerde ,fazla klasörü bulunmayan, güvenlik olarak önemli belgelere sahip olmayan, kilit mekanizmasına ihtiyaç duymayan firmalar tarafından tercih edilebilir. Fakat elbette güvenlik önlemi ve demir olması nedeniyle uzun ömürlü olan askılı dosya dolabı modelini tavsiye etmekteyiz.

Kartoteks Dolap Dosyası

Diğer ismiyle personel özlük dosyaları olan , kartoteks dolap dosyası, metal kartoteks dolapları içerisinde saklanmaktadır. Çekmeceli kartoteks dolaplarının iç kısmındaki çubuklara asılan kartoteks dolap dosyası ile özlük dosyaları güvenle saklanır.

Metal Kilitli Kartoteks Dolap

Genellikle personel sayısının fazla olduğu işletmelerde personel özlük dosyalarının saklandığı ürünlerdir. 4 çekmeceli kartoteks dolabı en tercih edilen modeldir. Çekmecelerin içlerinde askı çubuklarına özlük dosyaları asılmaktadır. Merkezi kilitli kartoteks dolap tek bir noktadan kilitlenir ve diğer tüm çekmeceler kilitlenir. Kartoteks dolap ebatları ürünlerin modellerine göre değişkenlik göstermektedir.

Kartoteks Dolap Fiyatları

Metal ürünlerin ana hammaddesi dkp çelik sactır. Kartoteks dolap fiyatlarını da etkileyen en önemli etmen çelik sac kalınlığıdır. İnce bir malzeme ile üretilen ürünler erkenden bozulacaktır. Ayrıca kartoteks dolapların fiyatlarını boya, kilit mekanizması seçeneği, garanti süresi gibi etmenler de belirlemektedir.

4 Çekmeceli Kartoteks Dolabı

4 çekmeceli kartoteks dolabı modelinde toplam dört adet çekmece mevcuttur. Çekmeceler tek bir noktadan kilitlenir ve tüm çekmecelerin kilitlenmesi sağlanır. Çekmecelerde standart rulmanlı ray veya teleskopik ray seçeneği mevcuttur. Elektro statik toz boya ile boyalıdır. Standart renk RAL 7035 açık gri’dir. Genellikle en çok tercih edilen model olan 4 çekmeceli kartoteks dolabı stoklarda hazır bulunmaktadır.

Kartoteks Nedir

Kartoteks kelime anlamı olarak dilimize İngilizce’den girmiştir ve anlamı kartlar üzerine yazılmış bilgilerin, belli bir sisteme göre derlenmesi, indekslenmesidir. Kartoteks dolapları da bu belgelerin, klasörlerin kilitli çelik dolaplar içerisinde saklanmasına olanak sağlayan çelik evrak dolabıdır.

2. El Kartoteks Dolabı

Firmamız da 2.el kartoteks dolabı satışı bulunmamaktadır. Ürünlerimiz 1. sınıf üretimdir ve sıfırdır. Tüm ürünlerimiz imalat hatalarına karşı 2 yıl firma garantisi altındadır.

Kartoteks Kağıdı

Engin Metal Dolap olarak 1973 yılından beri çelik dolap imalatı yapmaktayız. Üretimimizde yalnızca metal endüstriyel ofis ekipmanları mevcuttur. Firmamızda kartoteks kağıdı satışı malesef bulunmamaktadır. Kartoteks kağıtlarını kırtasiye mağazalarından tedarik edebilirsiniz.

Kartoteks Dolabı Satışı Yaptığımız İl ve İlçeler

Metal kartoteks dolabı imalatçısı olan firmamız İstanbul Tuzla’da ürettiği çelik askılı dosya dolabı başta İstanbul , Kocaeli , Ankara , Sakarya , Düzce , Edirne , Tekirdağ , Balıkesir , İzmir , Manisa olmak üzere Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya , Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır , Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta , Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir , Konya, Kütahya, Malatya , Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize , Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak , Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak şehirlerine gönderim imkanımız vardır.

İstanbul içi metal kartoteks dolabı nakliyesini yaptığımız teslimat ilçeleri aşağıda listelenmiştir. Özlük dolabı teslimat bilgisi için bize ulaşınız

ADALAR, ARNAVUTKÖY, ATAŞEHİR, AVCILAR, BAĞCILAR, BAHÇELİEVLER, BAKIRKÖY, BAŞAKŞEHİR, BAYRAMPAŞA, BEŞİKTAŞ, BEYKOZ, BEYLİKDÜZÜ, BEYOĞLU, BÜYÜKÇEKMECE, ÇATALCA, ÇEKMEKÖY, ESENLER, ESENYURT, EYÜPSULTAN, FATİH, GAZİOSMANPAŞA, GÜNGÖREN, KADIKÖY, KAĞITHANE, KARTAL, KÜÇÜKÇEKMECE, MALTEPE, PENDİK, SANCAKTEPE, SARIYER, SİLİVRİ, SULTANBEYLİ, SULTANGAZİ, ŞİLE, ŞİŞLİ, TUZLA, ÜMRANİYE, ÜSKÜDAR, ZEYTİNBURNU

Çekmeceli Dosya Dolabı Perakende Satışınız Mevcut Mu?

Çelik çekmeceli askılı dosya dolabı üreticisi olan firmamız da toptan veya perakende satışımız mevcuttur. İstenilen miktarlarda standart veya özel üretim metal karteks dolabı üretimimiz bulunmaktadır. İster 1 adet ister 100 adet işyerleriniz için çelik özlük dosyası dolabı siparişi verebilirsiniz. Ürün kataloğumuzdan seçtiğiniz metal ofis kartoteks dolabı modellerini info@enginmetal.com.tr mail adresimizden veya +90 216 304 02 65 numaramızdan iletişime geçerek sipariş verebilirsiniz.