Malzeme dolabı ; genellikle fabrikalar , imalathaneler , bakım – onarım ve montaj atölyelerinde , otomotiv – makina ve metal işleme firmalarda kullanılan çekmeceli, raflı , takım asma panolu çelik dolaplardır. Fabrika ve atölyelerdeki takımların, malzemelerin ,kalıpların çekmeceli ve kilitli dolaplarda saklandığı bu metal dolaplar , takımların kaybolmasını engeller ve çalışma ortamını düzenler.

Metal malzeme dolabı , endüstriyel malzeme dolapları olarak da bilinmektedir. Elektro statik toz boya ile boyanmaktadır. Standart olarak mavi renk RAL 5015 renk kodu ile üretilmektedir. İsteğe bağlı olarak özel renk imalatta mevcuttur. Çelik malzeme dolabı toz boya ile boyandıktan sonra 200 derece sıcaklıkta boya fırınlarında pişmektedir. Böylece boya ve korozyona karşı boya mukavemeti artacak , uzun yıllar kusursuz bir görünüm sağlanacaktır. Çizilmelere ve dışarıdan gelen darbelere karşı çelik dolaplar daha sağlam olacaktır.
malzeme dolabı

Ürün kataloğumuzdan beğendiğiniz çelik malzeme dolapları hakkında bilgi almak ve sipariş vermek için TIKLAYINIZ.

Çelik malzeme dolabı modellerimizin tamamında yüksek kaliteli Ereğli DKP sac kullanılmaktadır. Yerli ve piyasadaki en yüksek kaliteye sahip olan bu saclarla üretilmiş malzeme dolapları son derece uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Malzeme dolapları bilindiği üzere demir, yani çeliktir. Uzun ömürlü olmasının nedeni de demir yapısından kaynaklanmaktadır. Rakiplere göre avantajlı olması tamamı demir levhalardan üretilmesidir. Demir malzeme dolabı yangın vb. durumlarda rakiplerine (ahşap ) kıyasla daha dayanıklıdır. Zamanla deforme olmaz , kilitlidir ve içerisindeki malzemeler güvenli şekilde depolanabilir.
malzeme dolabı

Çelik dolap modellerimizde 180 derece açılan kapılar bulunmaktadır. Kilit sistemi ispanyolet kilittir ve çift anahtarlıdır. Dolap içerisinde pano olan modellerde takımlarınızı asabilirsiniz ve çalışma ortamını düzenleyebilirsiniz. İçerisinde rafı bulunan raflı malzeme dolabı modelleri ağır yük tipi taşımaya uygundur ve taşıma kapasitesi ~80 kg’dır. Zamanla eğilme ve bükülme yapmaz raf içerisi takviyelidir. Çekmeceli malzeme dolabı modellerinde % 100 açılımlı teleskopik ray kullanılır. Kolayca çekmece içerisine eşyalarınızı depolayabilirsiniz. Çekmecelerdeki mandallı kilit sayesinde çekmecelerin çıkması engellenmektedir.
metal malzeme dolabı

Teleskopik raylı çekmecelere sahip olan metal malzeme dolabı modellerimizde taşıma kapasitesi ~ 60 kg’dır. İsteğe bağlı çekmece içi seperatör uygulanabilir. Metal malzeme dolabı modellerinde yüksekliği ayarlanabilen ayak bulunur. Metal malzeme dolapları 0.80 mm – 1.20 mm sactan imal edilmektedir. Dolap kapakları ve rafları ekstradan güçlendirilmiş takviye saclıdır. Demir olması nedeniyle son derece uzun ömürlüdür ve ağır yük taşımaya uygundur.  İsteğe bağlı özel çekmece grupları imalatımız bulunmaktadır.

Engin Metal olarak imalatını yapmış olduğumuz malzeme dolabı modellerinde 1.sınıf sac ve hammadde kullanılmaktadır. Ayrıca tüm ürünlerimizin imalatında 1.sınıf işçilik titizlikle yapılmaktadır.

Müşterilerimize kusursuz bir ürün sunmak için son teknoloji modern makine hatlarımız mevcuttur. Kusursuz ve hatasız bir sac kesimi için lazer kesim teknolojisi kullanılmaktadır. Kusursuz bir büküm için cnc abkant büküm makineleri kullanılmaktadır.

İstanbul Anadolu Yakası Tuzla ilçesindeki üretim yerimizi ziyaret ederek malzeme dolapları modellerini yakından inceleyebilirsiniz.

1973 yılından beri malzeme dolabı imalatı yapan firmamız en dayanıklı ve uzun ömürlü çelik dolapları , uygun fiyatlarla sunmaktadır. Üretimimizdeki tüm materyaller ISO ve TSE belgeli olup insan sağlığına zararı bulunmayan en yüksek kaliteli girdilerden imal edilmektedir. Çelik malzeme dolabı imalatçısı olan firmamızda tüm ürünler sıfırdır. 2 yıl imalat hatalarına karşı firmamız tarafından garanti altındadır.

Malzeme Dolabı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Metal Malzeme Dolabı Nasıl Üretilir?

Malzeme dolapları üretim hayatına öncelikle düz sac levhaları ile başlamaktadır. Rulo veya düz paket halinde gelen metal saclar , giyotin sac kesim makinesi ile kesilmektedir. Kesilen çelik saclar , pres makineleri ile delik delme işlemleri yapılır. Daha sonra ise abkant büküm makinesi ile sac büküm işlemi yapılmaktadır.  Büküm işleminin tamamlanması ile sac levhaları kaynak yöntemleri ile birleştirilmektedir. Daha sonra elektro statik toz boya kabinlerinde boyama işlemleri yapılır. Boya işleminin bitimiyle 200 derece sıcaklıkta boya fırınlarında pişer. Daha sonra metal malzeme dolabı parçaları , montaj bölümünde birleştirilmektedir. Montajlanan ürünler kusursuz bir kullanım için alıştırma ve deneme yapıldıktan sonra satışa hazır hale getirilir.

Malzeme Dolabı Fiyatları Nedir?

Malzeme dolabı fiyatları ; sac kalınlığı , yerli / ithal sac farkı , işçilik kalitesi , renk , ray sistemi , ayak sistemi , özel tasarım iç dizayn , menteşe kalitesi vb. etmenlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. İşçilik kalitesi düşük malzeme dolaplarında kullanım ömrü çok az olmaktadır. Zamanla kaynak bölümlerinden kopma, çekmece ve raflarda problemler baş gösterebilir. Bu nedenle demir malzeme dolabı satın alırken yalnızca fiyatlara bakıp ucuz ürünlere değil de işçilik kalitesi ve malzeme kalitesi gibi etmenlere de bakılması gerekmektedir.

Ayrıca bir çok farklı metal malzeme dolapları modelleri bulunmaktadır. Çekmeceli , askı panolu , raflı malzeme dolapları gibi çok farklı özelliklere sahip ürünlerin fiyatları bu nedenle değişkenlik göstermektedir. Fiyatları etkileyen diğer bir neden ise çelik dolapların döviz kuruna bağlı olması ve değişkenlik göstermesidir. Güncel fiyatları için bizimle iletişime geçiniz.

Raflı Malzeme Dolabı

İmalatını yapmış olduğumuz çelik raflı malzeme dolabı modelleri web sitemiz üzerinden de görmüş olduğunuz üzere bir çok farklı modeli içinde barındırmaktadır. Bazı raflı dolaplarda çekmece mevcut olup bazı raflı malzeme dolabı modellerinde ise çekmece yerine pano veya yalnızca raf mevcuttur. Raflı malzeme dolaplarının raf taşıma kapasitesi standart olarak 80 kg’dır. Müşteri isteğine bağlı olarak raflı malzeme dolabı taşıma kapasitesi daha da yükseltilebilir. Raflı malzeme dolapları içerisindeki raflar seyyardır. Fakat isteğe bağlı olarak sabitte üretilebilir.

Endüstriyel Malzeme Dolabı

Üretimini yapmış olduğumuz endüstriyel malzeme dolabı modelleri gerek sac kalınlığı ve diğer malzemeler açısından uzun seneler kullanıma uygun ürünlerdir. Rafların taşıma kapasitesi yaklaşık 80 kilogramdır. Endüstriyel malzeme dolabı çekmeceleri üst düzey % 100 açılımlı teleskopik raylıdır. Endüstriyel malzeme dolaplarının taban kısmı paslanmaya karşı olarak plastik ayaklıdır. Yer ile temas kesilerek dolap altı çürümesi engellenir.

Hırdavat Malzeme Dolabı

Fabrikalarda, atölyelerde, tamirhanelerde hırdavat malzemelerinin saklanması için kullanılan hırdavat malzeme dolabı ağır yüke dayanıklı ürünlerdir. İçerisindeki takım asma panosu sayesinde hırdavat malzemeleri güvenle saklanır ve kolay bir ulaşım sağlanır. Hırdavat malzeme dolaplarının çekmeceli modelleri de hırdavat malzemelerinin saklanması için ideal dolaplardır.

Takım Dolabı

İmalathanelerde, oto tamirhanelerinde, üretim tesisleri ve fabrikalarda personellerin kullandığı takımların kaybolması büyük bir sorundur. Ayrıca devamlı kaybolan takımlar firma açısından da büyük bir ekonomik zarar anlamına gelmektedir. Bu nedenle takım dolabı modelleri bu sorunun çözümü için ideal çelik dolaplardır. Raflı, panolu, çekmeceli modelleri içinde barındıran takım dolabı firmanızdaki takımların, iş ekipmanlarının, malzemelerin saklanması için son derece uygun ürünlerdir.

Çelik Malzeme Dolabı Satışı Yaptığımız İl ve İlçeler

Çelik malzeme dolapları imalatçısı olan firmamız İstanbul Tuzla’da ürettiği metal malzeme dolaplarını başta İstanbul , Kocaeli , Ankara , Sakarya , Düzce , Edirne , Tekirdağ , Balıkesir , İzmir , Manisa olmak üzere Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya , Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır , Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta , Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir , Konya, Kütahya, Malatya , Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize , Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak , Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak şehirlerine gönderim imkanımız vardır.

İstanbul içi malzeme dolapları nakliyesini yaptığımız teslimat ilçeleri aşağıda listelenmiştir. Teslimat bilgisi için bize ulaşınız

ADALAR, ARNAVUTKÖY, ATAŞEHİR, AVCILAR, BAĞCILAR, BAHÇELİEVLER, BAKIRKÖY, BAŞAKŞEHİR, BAYRAMPAŞA, BEŞİKTAŞ, BEYKOZ, BEYLİKDÜZÜ, BEYOĞLU, BÜYÜKÇEKMECE, ÇATALCA, ÇEKMEKÖY, ESENLER, ESENYURT, EYÜPSULTAN, FATİH, GAZİOSMANPAŞA, GÜNGÖREN, KADIKÖY, KAĞITHANE, KARTAL, KÜÇÜKÇEKMECE, MALTEPE, PENDİK, SANCAKTEPE, SARIYER, SİLİVRİ, SULTANBEYLİ, SULTANGAZİ, ŞİLE, ŞİŞLİ, TUZLA, ÜMRANİYE, ÜSKÜDAR, ZEYTİNBURNU

Çekmeceli Malzeme Dolabı Nerelerde Kullanılır?

Raflı, panolu ve çekmeceli malzeme dolabı gibi tüm modellerimiz genellikle fabrikalarda, imalathanelerde, tamirhanelerde , bakım-onarım-montaj atölyelerinde – makina ve metal işleme sanayilerinde , meslek liseleri ve üniversitelerde , askeri kurumlar gibi bir çok farklı sektörde yoğun olarak kullanılmaktadır. İçerisinde bulunan çekmeceler ile iş takım aletlerini çekmecelerde kolayca saklayabilirsiniz. Raflı olması nedeniyle , atölyede kullanılmayan ürünleri raflarda saklayabilir, takım asma panolarıyla iş aletlerini dolap içerisinde asabilir kolayca erişim sağlayabilir ve atölyeye düzenli bir çalışma ortamı sağlayabilirsiniz.

Malzeme Dolapları Teslimat Süresi Nedir?

Çelik malzeme dolapları imalatçısı olan firmamız, teslim süresi konusunda en hızlı çözüm sağlayan firmalardan biridir. Standart olarak imalatımızda yer alan panolu , kilitli, çekmeceli ve raflı malzeme dolabı modellerimizde teslimat süresi takribi 1 haftadır. Özel imalat siparişlerde ise teslimat süresi takribi 2 haftadır. Çelik çekmeceli malzeme dolabı fiyatları, termin bilgisi ve sipariş için bizi arayınız. Çelik çekmeceli malzeme dolabı imalatçısı olan firmamızda toptan ve perakende satışımız mevcuttur. Ürün kataloğumuzdan beğendiğiniz ürünlerin fiyat bilgisi ve siparişi için +90 216 304 02 65 ve info@enginmetal.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.