Çalışma tezgahı , adından da anlaşılacağı üzere genellikle fabrikalar , imalathaneler , tamirhaneler gibi çalışma ortamlarında kullanılan , çekmece, takım asma panosu, dolaplı kapak, aydınlatma, mengene ve elektrik prizli gibi modelleri içerisinde barındıran , üzerinde çalışma imkanı sağlayan metal atölye tezgahıdır. Fabrikalar ve iş yerlerindeki takım ve el aletlerinin kaybolmasını engeller, masa üzerinde çalışma imkanı sağlar ve daha iyi bir çalışma ortamı yaratır. Atölye tezgahı imalathanelerde yoğun olarak kullanılır. Takım ve iş ekipmanının fazla olduğu işletmelerde kullanılması zaruridir. Takım tezgahı sayesinde iş aletleri, takımlar, ekipmanlar artık daha güvende olacak , iş yerindeki karmaşık yapı son bulacaktır.
çalışma tezgahı

Metal çalışma masası profil ve saclardan imal edilmektedir. Çelik çalışma tezgahı elektro statik toz boya ile boyanmaktadır. Standart olarak tezgahlarda RAL 5015 Mavi renk kullanılmaktadır. Sanayi tipi çalışma tezgahı , toz boya ile boyandıktan sonra , boya kalitesi ve ömrünün artması amacıyla 200 derece sıcaklıktaki boya fırınlarında pişmektedir. Boya fırınlarında pişen tamirci tezgahı pas & korozyona karşı uzun ömürlü olacaktır ve dışarıdan gelen darbelere ve çiziklere karşı daha mukavemetli bir hal alacaktır. Uzun yıllar boyunca metal atölye tezgahı güvenle kullanabilirsiniz. Çalışma tezgahı modellerimizde masa üzeri çalışma yüzeyi seçeneklerimiz: 25 mm MDF , 25 mm MDF üzeri PVC kaplama , 5 mm HRP sac, 4 mm paslanmaz sac , 25 mm su kontrası , 25 mm su kontrası üzeri PVC kaplama ve galvaniz sac kaplama olarak değişkenlik göstermektedir.
atölye çalışma tezgahı

Metal takım tezgahı modelleri hakkında bilgi almak ve sipariş vermek için TIKLAYINIZ.

Bütün endüstriyel çalışma tezgahı modellerimizde en yüksek kalite hammaddeler kullanılmaktadır. Ereğli çelik sac ve yüksek kalite profil kullanılan endüstriyel çalışma tezgahı modellerimiz , fabrika ve işletmelerde uzun yıllar boyunca kullanılmaya uygun olarak üretilir. Takım tezgahı modellerimiz de diğer ürünlerimiz gibi demir yani metaldir. Bu nedenle de ahşap masalara kıyasla dayanıklılık ve uzun ömürlülük bakımından ürünlerimiz çelik olması nedeniyle son derece avantajlıdır.
Bilindiği üzere ahşap ürünler, kullanmaya ve zamana bağlı olarak zamanla deforme olabilmektedir. Fakat çelik ürünler ise tam tersine uzun ömürlüdür. Bu nedenle endüstriyel çalışma tezgahı fabrikalarda çok yoğun olarak tercih edilmektedir. Ahşap olanlara kıyasla üstün olduğu diğer yanları ise yangın ve sel gibi durumlarda atölye tezgahı daha mukavemetlidir, çekmeceli ve kilitli yapısıyla iş aletlerinin ve ekipmanlarının kaybolması önlenmektedir.

Karanlık ortamlarda çalışan müşterilere uygun olan “aydınlatmalı atölye tezgahı” modellerimizde , florasanlı aydınlatma özelliği bulunmaktadır. Aydınlık bir çalışma ortamı ile daha ferah bir çalışma alanı oluşmaktadır. Takım asma panolu modellerimiz yüksek kalite 1.2 mm et kalınlığına sahip , profil destekli olarak üretilmektedir. El aletlerinin yüklenilmesi sonucu eğilip, bükülme yapmaz. Takım asma panolu endüstriyel çalışma tezgahı ile daha verimli bir çalışma alanı oluşturabilir, el aletleri kaybını minimize edebilirsiniz. Bazı atölye tezgahı modellerimizde avandalık rafı da bulunmaktadır. Sprey ve hırdavat ürünleri bu bölümde saklanabilir. Elektrik prizli atölye tezgahı modellerimizde 2 adet 220 V prizlik bulunmaktadır. Elektrikli aletlerinizi çalışma masası üzerinde kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Tezgah üzeri çalışma alanları standart olarak 25 mm kalınlıktaki mdf veya 5 mm kalınlıktaki HRP sactan oluşmaktadır. Üzerine pvc kaplama  uygulanabilir. İsteğe bağlı olarak tezgah üzeri paslanmaz sac veya galvaniz saclı takım tezgahı gibi seçeneklerimiz de bulunmaktadır. Atölye tezgahı modellerimizin tamamına mengene bağlanabilmektedir. İsteğe bağlı olarak mengene bağlama aparatı montajlı olarak imalatımız da bulunmaktadır. Sağ veya sol köşeye monte edilen mengene bağlantı aparatı ile atölye tezgahı üzerinde çalışma imkanı sunulmaktadır.

Takım tezgahı çekmeceli modellerde çekmecelerde teleskopik ray mekanizması mevcuttur. Teleskopik ray % 100 açılım sağlamaktadır. Çekmece içerisindeki el aletleri ve takımların kolayca ulaşılması sağlanır. Çekmece gruplu modellerde merkezi kilit sistemi bulunur ve tek bir noktadan tüm çekmecelerin kilitlenmesi sağlanır. 1 adet as , 1 adet yedek anahtar ürünle birlikte verilir. Çekmecelerde “mandallı sistem” bulunur ve çekmecelerin istem dışı açılması engellenmektedir.

Endüstriyel çalışma tezgahı modellerimizin tamamında çekmeceler merkezi kilitli ve teleskopik raylıdır. Çekmecelerin ağırlık taşıma kapasitesi takribi olarak 60 kg’dır. Dolaplı endüstriyel çalışma tezgahı modellerinde ise dolap içerisinde yükseklik ayarı bulunan seyyar raf bulunur. Rafların taşıma kapasitesi ise 80 kg’dır. İsteğe bağlı olarak çekmece bölme sistemi ve seperatör uygulaması mevcuttur. Endüstriyel çalışma tezgahı modellerimizin tamamında standart olarak zemine göre yükseklik ayarı bulunan rotil ayak bulunur. Böylece zemin bozukluklarından etkilenmez ve düzgün bir çalışma ortamı sağlar.

Çalışma tezgahı üretimi yaparken kullanılan tüm malzemeler 1. sınıftır. Kullanılan malzemelerin yanında işçilikte 1.sınıf olarak titizlikle yapılmaktadır. 50 yıllık üretim tecrübesine sahip firmamızda çalışma tezgahları üretilirken kusursuz kesim ve büküm işlemleri , boya işlemleri kusursuz bir şekilde son teknoloji modern makineler ile yapılmaktadır. Kusursuz bir sac ve profil kesimi için lazer kesim makinesi , cnc abkant makinesi ve elektrostatik toz boyama yapılmaktadır.

Çalışma Tezgahı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Çalışma Tezgahı Nasıl Üretilir ?

Endüstriyel çalışma tezgahı üretimi bir takım zorlu aşamalardan geçmektedir. Öncelikle düz sac ve düz profil şeklinde kullanım hayatına başlayan profil çalışma tezgahları uzun bir imalat aşamasından geçmektedir. Çelik sac ve kutu profiller giyotin makas vb. makineler vasıtasıyla kesilmektedir. Kesilen bu ürünler daha sonra delik delme işlemleri için pres vb. makinelerde delme işlemleri yapılır. Daha sonra ise sacın büküldüğü cnc abkant makineleriyle, saclar bükülmektedir. Bükülen saclar daha sonra profil ile birleştirilme işlemine tabi tutulur. Kaynak ile birleştirilen ürünler daha sonra elektro statik toz boya ile boyanır ve 200 derece sıcaklıkta fırınlarda pişmektedir. Boya işlemlerinin bitimi sonrası montaj işlemi yapılır ve ürünler kusursuz bir şekilde hazır hale gelir.

Takım Tezgahı

Tamirhane, atölye, otomotiv , kalıp imalat ve fabrikalarda çalışan işçileirn kullandığı takımlar ve iş ekipmanları mevcuttur. Bu ekipmanların saklanması ve kolayca erişebilmesi için takım tezgahı modelleri yaygın olarak kullanılır. Takımların saklanması ve kaybolmasının önüne geçilir. Ayrıca takım tezgahlarının üzerinde çalışma yapılabilmesi takım tezgahlarının önemini arttırmaktadır. Metal takım tezgahları çelik profilden üretilir. Dkp sac ile kaplıdır. Ürünler kaynaklıdır ve sağlamdır. Takım tezgahı çekmeceli, raflı, kilitli dolaplı, mengeneli, takım asma panolu ve aydınlatmalı özelliklere sahiptir.

Elektrik Atölyesi Çalışma Masası

Elektrik atölyelerinde çalışanların masa üzerinde çalışabilmesi için çelikten imal edilmiş masalara ihtiyacı bulunmaktadır. Elektrik atölyesi çalışma masası sayesinde çalışanlar oturarak veya ayakta masa üzerinde işlerini yapabilmektedir. Çekmeceli elektrik atölyesi çalışma masaları içerisine iş ekipmanları, takım gibi eşyalar saklanabilmektedir. Elektrik prizli ve aydınlatmalı elektrik atölyesi çalışma masası ile personellerin verimliliği artacak, takımların kaybolması önlenecektir. Elektronikçi çalışma masaları son derece modern görünüme sahiptir. Elektronikçi çalışma tezgahı masa üzeri mdf üzeri kauçuk ile kaplı olabilir veya paslanmaz sac yada metal olarak tercih edilebilir. Müşteri isteğine bağlı olarak elektronik atölyesi çalışma tezgahlarında revize yapılabilir.

Çalışma Tezgahı İkinci El

1973 yılından beri çelik eşya imalatı yapan firmamızda ikinci el çalışma tezgahı satışı mevcut değildir. Ürünlerimiz sıfırdır ve imalat hatalarına karşı 2 yıl firmamız tarafından garanti altındadır. Kullanılmış çalışma tezgahı ikinci el olarak satışımız mevcut değildir.

Çalışma Tezgahı Fiyatları Nedir ?

Metal çalışma tezgahı fiyatları , ürünün imalatında kullanılan girdilere göre değişkenlik göstermektedir. Takım tezgahı girdilerinden olan metal dkp sac , kutu profil , pvc kauçuk , ray sistemleri , toz boya , elektrik prizleri , MDF ve paslanmaz sac , rotil ayak, işçilik kalitesi gibi bir çok girdinin maliyeti , takım tezgahı fiyatını doğrudan etkilemektedir. Kalitesiz bir işçilik ile imal edilen çalışma tezgahları fiyat olarak görece ucuz kalabilir fakat ileride bir takım problemlerde sizi mağdur durumda bırakabilir. Bu nedenle yüksek işçilik ile üretilen ürünleri tercih etmeniz iyi bir seçimdir. Bu yüzden satın alırken yalnızca çalışma tezgahının fiyatlarına değil işçilik ve malzeme kalitesine de bakmanız önemlidir.

Profil çalışma tezgahı fiyatlarını etkileyen bir diğer özellik ise model farklılığıdır. Şöyle ki çelik takım tezgahı modelleri son derece özelleştirebilir metal eşyalardır. Çekmeceli , panolu , dolaplı , kapaklı , panjurlu , elektrik prizli , seyyar hareketli arabalı çalışma tezgahları gibi son derece farklılaşmış özellikleri bulunmaktadır. İmalatçı firma olmamız nedeniyle , istenilen ölçülerde ve özelliklerde endüstriyel çalışma tezgahı imalatımız bulunur. Fiyat konusunu etkileyen diğer bir faktör ise döviz kurundaki dalgalanmalardır. Ürünlerin tamamı döviz kuruna duyarlı olması nedeniyle fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Güncel endüstriyel çalışma tezgahı fiyatları için bizimle irtibata geçiniz.

Atölye Tezgahı Satışı Yaptığımız İl ve İlçeler

Çelik atölye tezgahı imalatçısı olan firmamız İstanbul Tuzla’da ürettiği çalışma tezgahı modellerini başta İstanbul , Kocaeli , Ankara , Sakarya , Düzce , Edirne , Tekirdağ , Balıkesir , İzmir , Manisa olmak üzere Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya , Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır , Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta , Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir , Konya, Kütahya, Malatya , Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize , Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak , Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak şehirlerine gönderim imkanımız vardır.

İstanbul içi çalışma tezgahı nakliyesini yaptığımız teslimat ilçeleri aşağıda listelenmiştir. Teslimat bilgisi için bize ulaşınız

ADALAR, ARNAVUTKÖY, ATAŞEHİR, AVCILAR, BAĞCILAR, BAHÇELİEVLER, BAKIRKÖY, BAŞAKŞEHİR, BAYRAMPAŞA, BEŞİKTAŞ, BEYKOZ, BEYLİKDÜZÜ, BEYOĞLU, BÜYÜKÇEKMECE, ÇATALCA, ÇEKMEKÖY, ESENLER, ESENYURT, EYÜPSULTAN, FATİH, GAZİOSMANPAŞA, GÜNGÖREN, KADIKÖY, KAĞITHANE, KARTAL, KÜÇÜKÇEKMECE, MALTEPE, PENDİK, SANCAKTEPE, SARIYER, SİLİVRİ, SULTANBEYLİ, SULTANGAZİ, ŞİLE, ŞİŞLİ, TUZLA, ÜMRANİYE, ÜSKÜDAR, ZEYTİNBURNU

Atölye Çalışma Masası Fiyatları

Fabrikalarda, atölyelerde, tamirhanelerde yoğun olarak tercih edilen atölye çalışma masası modelleri metal profil kasadan üretilmektedir. Atölye çalışma masalarını oluşturan ana hammadde dkp sac ve kutu profillerdir. Bu nedenle atölye çalışma masası fiyatları malzeme kalınlığına, çalışma masasının çekmece sayısı, dolap sayısı, elektrik prizleri, takım asma panosu ve çalışma yüzeyi gibi etmenlere bağlı olarak değişmektedir.

Profil Çalışma Tezgahı Mı Tercih Etmeliyim , Ahşap Mı?

Profil çalışma tezgahları, kutu profil ve metal saclardan üretilir. Bu sorunuzun cevabı ise kullanım tarzı , kullanım nedeni ve beklentiye göre farklılık göstermektedir. 1.5 mm kalınlıktaki kutu profil ve 1.2 mm kalınlıktaki sactan imal edilen profil çalışma tezgahı , demir yapısı nedeniyle son derece uzun ömürlüdür. Üzerine çok ağır yükler yüklenebilir ve ağır tip kullanım için son derece uygundur.

Ayrıca yangın ve sel gibi durumlarda iş ekipmanları da ahşap modellere kıyasla çok daha az zarar görmektedir. Ayrıca çekmecelerde ve dolaplı kapaklarda da kilit mekanizması bulunması nedeniyle iş ekipmanları ve takımlar son derece güvendedir. Masa üzeride ağır yük çalışmaya son derece uygundur. Bu gibi nedenlerden dolayı uzun ömürlü kullanım istiyorsanız tercih metal takım tezgahı tercih etmeniz daha uygun olacaktır.

Takım Tezgahı Nerelerde Kullanılır?

Metal takım tezgahı , fabrikalardaki takımların , iş aletlerinin , malzemelerin içinde saklandığı, panolu, çekmeceli ,kilitlenir metal masalardır. Fabrikalar , imalathaneler , elektrikçiler, oto tamircileri , tamir bakım atölyeleri , meslek liseleri, eğitim kurumları, hastaneler gibi bir çok farklı sektörde yoğun olarak tercih edilmektedir. Üzerinde ağır tip çalışmalar yapılabilir. Masa üzeri metal veya mdf üzeri pvc kaplama olabilir. Mengeneli çalışma tezgahı modelleri masa üzerinde iş yapan imalat sektörleri , profil kasalı takım tezgahı yoğun kullanılır. Elektrikçi çalışma masaları , elektrik atölyelerinde çok tercih edilir.

Çalışma Tezgahı Ölçüleri

Çalışma tezgahı ölçüleri ürün modeline göre değişiklik göstermektedir. 1000mm, 2000mm, 3000 mm ve 4000 mm genişliğe kadar çalışma tezgahı ölçüleri mevcuttur. Standart çalışma tezgahı ölçüleri ürün sayfalarımızda mevcuttur. Fakat müşteri isteğine göre çalışma tezgahı ölçülerinde değişiklikler yapılabilir. Üretici firma olmamız nedeniyle çalışma tezgahı ölçülerinde örneğin 2 metre genişliğindeki bir masayı 1.80 metre geniş olarak revize edebiliriz. İsteğe bağlı değişiklikler yapılabilir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Çalışma Tezgahı Panosu

Çalışma tezgahı modellerimiz takım asma panolu veya panosuz olarak ikiye ayrılmaktadır. Çalışma tezgahı panosu olan modellerimizde takım asma aparatları ürünle birlikte verilmektedir. Panosuz takım tezgahlarında ise takım asma aparatları mevcut değildir. Çalışma tezgahı panosu ile birlikte yaklaşık 30 adet takım asma pano aparatları ürünle birlikte verilir. Müşteri isteğine bağlı olarak pano üzerinde değişiklikler yapılabilir. İmalatçı firma olmamız nedeniyle çalışma tezgahı panosunun ölçülerinde revize yapılabilir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Endüstriyel Çalışma Tezgahı Teslimat Süresi Nedir?

Endüstriyel çalışma tezgahı imalatçısı olan firmamız , teslim süresi konusunda en hızlı çözüm üreten firmaların başında gelmektedir. Standart olarak imalatımızda bulunan çekmeceli, panolu, dolaplı, panjurlu gibi tüm tip endüstriyel çalışma tezgahı modellerimizde teslimat süresi 1 ile 1 buçuk hafta arasındadır. Özel üretim siparişlerde ise 1 buçuk il 2 hafta arasında teslimat süresi bulunmaktadır.  Çelik endüstriyel çalışma tezgahı termin bilgisi hakkında bizimle iletişme geçebilirsiniz. Çelik atölye tezgahı imalatçısı olan firmamızda toptan ve perakende satışımız mevcuttur. İster 1 ister 100 adet atölye tezgahı satın alabilirsiniz. Ürün kataloğumuzdan seçtiğiniz metal profil çalışma tezgahlarını info@enginmetal.com.tr mail adresimizden veya +90 216 304 02 65 numaramızdan iletişime geçerek sipariş verebilirsiniz.