Metal keson ; ofislerde ve bürolarda yoğun olarak kullanılan çelik ve kilitlenebilir çelik mobilya türüdür. Tabanındaki tekerlekler sayesinde ofis içerisinde kolayca yer değişimi yapılabilir. Merkezi kilit sistemiyle eşyalarınızı güvenle muhafaza eder.

Genellikle kullanılan alanlar, büro, ofis ,fabrika, hastane , eğitim kurumları , askeri kurumlar ve devlet daireleri gibi bir çok alanda kullanılır. Ahşap ve plastik keson modellerine göre yangın ve sel gibi durumlara karşı çelik keson daha dayanıklıdır.

Ofisinizde klasör ve dosyalarınızı raflı dolaplarda saklamak için dosya dolabı modellerimizi inceleyebilirsiniz.

İmalatımızdaki çelik keson modelleri hakkında bilgi almak ve sipariş vermek için İLETİŞİM‘e geçiniz.

Kullanım amacı ofislerdeki klasörleri, kalem, belge, evrakları çekmeceler içerisinde kilitli bir şekilde saklamaktadır. Tekerlekli yapısıyla masa altında ve ofis içerisinde kullanımı uygundur. Çelik mobilya modelleri arasında en pratik ürünlerdir.

Genellikle fazla belge ve evrağı bulunmayan ofislerde ve bürolarda, dosya dolapları ve metal ofis dolabı amacıyla kullanılır. Çelik keson modellerinde 4 adet plastik teker bulunmaktadır. Boyutları nedeniyle masa altında kullanılabilir. Tekerlekleri sayesinde ofis içerisinde rahatça yer değiştirilebilir.

Metal etejer modelleri 0.7 mm kalınlıktaki çelik sactan üretilir. Kilit sistemi anahtarlı kilittir. Merkezi kilit yapısına sahiptir. Tek bir noktadan tüm çelik keson çekmeceleri kilitlenir. Kilitli çelik kesonlar ile evraklarını ve belgeleriniz güvendedir. Demir olması nedeniyle ahşap keson ve plastik keson modellerine göre daha mukavemetlidir.

Standart olarak açık gri renk ile imal edilir. Toplu alımlarda özel renk seçeneği bulunmaktadır. Çekmeceli kilitli keson modellerinde çekmecelerde rulmanlı ray sistemi standarttır. İsteğe bağlı teleskopik raylı olarak da imalatımız mevcuttur. Çelik keson modelleri ofis mobilyaları içerisindeki en minimal ve işlevsel ürünlerin başında gelir.

Metal keson modellerine ek olarak çekmeceli ürün gruplarımızda kartoteks dolabı, harita plan dolabı ve arşiv dolapları gibi çeşitlerimiz mevcuttur. Çelik keson dolapları bir çok farklı modeli içinde barındırır. 2, 3, 4 çekmeceli metal kesonlar, kalemlikli, yandan kulplu, ahşap kapaklı, kilitli metal keson, kilitsiz metal keson, tekerleksiz çelik keson, renkli kapaklı metal keson, ayaksız etajer gibi çok çeşitlidir.

Metal Keson Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Keson Nasıl Üretilir?

Keson üretimi bir çok farklı aşamadan geçmektedir. Bu aşamaları kısaca özetlersek, sac kesimi , sac delme, sac bükümü , sac kaynak işlemi , temizlik , boya ve fırınlanma ve montaj işlemleri olarak sıralayabiliriz.  Keson imalatı çok uzun bir aşamadan geçmektedir. Bilindiği gibi metal dkp sactan imal edilmektedir.

Firmamıza öncelikle rulo veya paket halinde çelik sac girişi yapıldıktan sonra sac kesimi yapılır. Bu işlem giyotin makaslarla yapılır. Ölçüye göre kesilen saçlar press makinesi vasıtasıyla delik delme işlemine tabi tutulur. Delik işlemleri bittikten sonra ise abkant makinesi ile büküm işlemi yapılır.

Bükülen çelik saclar daha sonra punta kaynak makineleriyle kaynaklama işlemine tabi tutulur. Daha sonra ise boya öncesi temizlik işlemleri yapılır. Elektro statik toz boya ile manuel veya otomatik şekilde metal keson boyanmaktadır.

Boya bitiminden sonra 200 derece sıcaklıkta toz boya fırınlarında pişmektedir. Böylece çizik ve darbeye karşı dolap yüzeyi daha mukavemetli olacaktır. Tüm bu işlemlerin ardından çelik keson montajlama işlemi yapılır ve ürün satışa hazır hal alır.

İmalatın tüm aşamalarında eksiksiz ve özenli işçilik yapılmalıdır.

Metal Keson Fiyatları Nedir?

Metal keson fiyatları imalatçı firmadan firmaya değişkenlik gösterebilir. Her firmanın kullandığı malzemeler ve işçilik aynı olmadığı için fiyatlar da birbirinden farklı olmaktadır. Şöyle ki bilindiği üzere metal etejer , çelik sactan imal edilmektedir. Ürünün imalatındaki çelik sac, sac kalınlığı , sacın menşei ( Yerli veya yabancı olması ) gibi bir takım kriterler ortaya çıkmaktadır.

Bu kriterler kesonun fiyatını doğrudan etkilemektedir. Şöyle ki ince bir çelik sactan, çıkma bir çelik sactan üretilen ürünler elbette fiyat olarak cazip olabilir fakat bir süre sonra sacta yamulma, eğilme gibi sorunlar ortaya çıkacaktır.

Keson fiyatlarını toz boya kalitesi ve işçiliği etkilemektedir. Çıkma boya ile boyanan ürünler insan sağlığına zararlı etmenler içerebilir. Bu nedenle belirli kalite belgeleri mevcut olan ve sıfır yüksek kalite toz boya ile boyanması çok önemlidir. Düzgün bir şekilde boyanmayan ürünler zamanla pas ve korozyona uğrayabilir.

İşçilik kalitesi de fiyatları çok etkilemektedir. Eksik bir kaynak yapılması, ilerleyen zamanlarda metal etejerin gövdesinde veya çekmecesinde kaynaklanan bölgelerin kopmasına neden olacak ve tamiri mümkün olmayacaktır. Fiyatları etkileyen bir diğer faktör ise döviz kurundaki dalgalanmalardır. Üretimde kullanılan tüm girdiler döviz kuruna bağlı değişkenlik gösterebilir.

Ucuz fiyatlarda bulunan ürünlerde bu tip sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle çelik mobilya ve metal keson satın alırken yalnızca fiyatlara değil işçilik ve malzeme kalitesine de dikkat edilmelidir.

Ucuz Keson

Piyasada çok ucuz fiyatlara satılan kesonlar zamanla kullanılmaz hale gelebilir. Çünkü ucuz keson modelleri ince dkp sac levhalarından üretilmiş olabilir. Veya insan sağlığına zararlı maddeler içeren 2.el boyalar ile boyanmış olabilir. Ayrıca kalitesiz işçilikle üretilmiş olabilir. Bu da yakın zamanda çekmeceler arızalanması , kilit mekanizmasının arızalanması , tekerleklerin çalışmaz hale gelmesi gibi sorunlarla karşı karşıya bırakabilir. Bu nedenle ucuz keson almadan önce mutlaka bu bilgilerin sorulması gerekmektedir.

2.el Keson

Firmamız üretici firma olması nedeniyle 2.el keson satışımız bulunmamaktadır. Satışını yaptığımız tüm çelik dolap modelleri sıfırdır ve kullanılmamıştır. İmalat hatalarına karşı firmamız tarafından 2 yıl garanti altındadır.

Metal Keson Satışı Yaptığımız İl ve İlçeler

Çelik keson imalatçısı olan firmamız İstanbul Tuzla’da ürettiği metal keson modellerini başta İstanbul , Kocaeli , Ankara , Sakarya , Düzce , Edirne , Tekirdağ , Balıkesir , İzmir , Manisa olmak üzere Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya , Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır , Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta , Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir , Konya, Kütahya, Malatya , Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize , Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak , Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak şehirlerine gönderim imkanımız vardır.

İstanbul içi metal keson nakliyesini yaptığımız teslimat ilçeleri aşağıda listelenmiştir. Teslimat bilgisi için bize ulaşınız

ADALAR, ARNAVUTKÖY, ATAŞEHİR, AVCILAR, BAĞCILAR, BAHÇELİEVLER, BAKIRKÖY, BAŞAKŞEHİR, BAYRAMPAŞA, BEŞİKTAŞ, BEYKOZ, BEYLİKDÜZÜ, BEYOĞLU, BÜYÜKÇEKMECE, ÇATALCA, ÇEKMEKÖY, ESENLER, ESENYURT, EYÜPSULTAN, FATİH, GAZİOSMANPAŞA, GÜNGÖREN, KADIKÖY, KAĞITHANE, KARTAL, KÜÇÜKÇEKMECE, MALTEPE, PENDİK, SANCAKTEPE, SARIYER, SİLİVRİ, SULTANBEYLİ, SULTANGAZİ, ŞİLE, ŞİŞLİ, TUZLA, ÜMRANİYE, ÜSKÜDAR, ZEYTİNBURNU

Çelik Keson Nerelerde Kullanılır?

Üretimimizde bulunan çelik keson modelleri bir çok farklı sektörde yoğun olarak tercih edilmektedir. Genellikle bürolar, ofisler , devlet kurumları , askeri kurumlar , hastaneler , fabrikalar , eğitim kurumları gibi hemen hemen tüm alanlarda en çok tercih edilen mobilya ürünleridir. Etejer modellerinin çekmeceli olması içerisine ofislerdeki önemli belgelerin, kağıtların, kalemlerin saklanmasına olanak sağlar.

Ayrıca kilitli mekanizmaya sahip olması içerisindeki belgeleri güvenle muhafaza etmesine imkan verir. Ofis içerisinde kolayca yer değişmesi için tekerlek bulunur ve pratik bir yapıya sahiptir. Metal kesonlar ofis mobilyaları içerisinde en uygun fiyatlı ve en işlevsel ürünler arasındadır.

Çelik Keson Teslim Süresi Nedir?

1973 yılından beri çelik dolap imalatı yapan firmamız metal keson teslim süresi konusunda en hızlı çözüm üreten firmalardan biridir. İmalatımızdaki çekmeceli, tekerlekli, kilitli etejer modelleri stoklarımızda devamlı yer almaktadır. Fakat stoklarımızda bulunmadığı durumlarda ise yaklaşık 5 iş günü bir imalat süresi bulunmaktadır.

Standart olmayan özel ölçü ve renkli modellerin teslim süresi ise yaklaşık 1 hafta civarındadır. Bu verilen süreler iş yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Güncel teslimat bilgisi hakkında bizimle iletişime geçiniz.

Metal keson imalatçısı olan firmamız ofislerini ve bürolarınız için hızlı çözümler sunar. Firmamızda toptan ve perakende çelik keson satışımız mevcuttur. Ürün sayfamızdaki metal kesonlar hakkında bilgi almak veya sipariş vermek için +90 216 304 02 65 numarası veya info@enginmetal.com.tr   e-posta adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.