Dosya dolabı diğer ismiyle klasör dolabı evrakların , dosyaların , klasörlerin kilitli , kapaklı ve raflı bir dolap içerisinde muhafaza edildiği , ofislerde pek sık kullanılan çelik dolap modelidir.  Bürolarda, ofislerde , dosya kullanılan tüm meslek gruplarında , çelik dosya dolabı ihtiyacı bulunmaktadır. Eskiden yalnızca işletmelerde kullanılan bu metal dolaplar, artık evlerde dahi kullanılmaya başlanmıştır. Yalnızca evrak dolabı ve ofis dolabı olarak değil, çok amaçlı dolap olarak da evlerde yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. İçerisinde seyyar raflar sayesinde , istenilen yükseklikte , istenilen ürünlerin konulmasına olanak sağlamaktadır.

dosya dolabı

Askılı dosyalarınızı, personel özlük dosyalarını saklamak için ise kartoteks dolabı modellerimize göz atabilirsiniz.

1973 yılından beri metal dosya dolabı imalatı yapan firmamızda yalnızca çelik & metal dolap olarak üretim bulunmaktadır. Çelik klasör dolabı , ahşap olanlara kıyasla son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Yangın , sel gibi olumsuz durumlarda, bilindiği üzere ahşap ürünler çok daha hızlı deforme olabilmekte, metal klasör dolabı kadar uzun ömürlü olamamaktadır. Metal dosya dolabı içerisindeki önemli klasör, dosya ve evrakların saklanması kilitli mekanizmaya sahip olması ve yangın gibi durumlarda ahşap modeller kadar deforme olmaması nedeniyle işletmelerin öncelikli tercih sebebidir. Ofis klasör dolabı , demir olması nedeniyle uzun ömürlüdür ve fiyat olarak da oldukça cazip kalmaktadır. Hem uzun ömürlü olup hem de fiyat olarak ucuz olması nedeniyle iş yeri ve ofislerin dolap konusundaki ilk tercihidir.

ofis dosya dolabı

Metal ofis dolabı siparişi vermek ve bilgi almak için hemen TIKLAYINIZ.

Ofis dolabı modellerimizde 2 adet kapı bulunur. Kapılarda kromajlı anahtarlı gömme kilit mekanizması bulur. Çelik dosya dolapları 3 farklı noktadan kilitlenir. Ofis dolabı içerisinde seyyar raflar yer almaktadır ve raf tutucuları bulunur. İstenilen yüksekliğe raflar ayarlanır. Rafların alt kısmında ekstradan takviye sacı bulunur ve raf üzerine yüklenildiği zaman eğilme ve bozulma yapmaz. Metal ofis dolabı alırken bu özellikleri sağladığından emin olmanız gerekmektedir.

Dosya Dolabı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Metal Klasör Dolabı Nerelerde Kullanılır?

Metal dosya dolabı ofisler , bürolar, muhasebe firmaları , işletmeler, askeri kurumlar , hastaneler ve sağlık kurumları , eğitim kurumları , üniversiteler , spor kulüpleri ve hatta evlerde dahi kullanılan geniş bir kullanım alanına sahiptir. Büro ve ofis tarzı işletmelerde genellikle dosyaların, evrakların , önemli belgelerin kilitli dolap içerisinde güvenle saklanması amacıyla kullanılır. Dosya kapasitesinin yüksek olması nedeniyle ofislerde çalışma ortamının daha düzenli görünmesine ve dağınıklığa son vermektedir. Önemli belgelerin kaybolmasını önlemektedir. Ofise estetik olarak güzel bir hava katar, çalışma ortamını toparlar. Anahtarlı kilitleri sayesinde içerisindeki evraklar güvende olmaktadır. Metal dosya dolabı , evlerde de kiler dolabı olarak çok amaçlı dolap şeklinde kullanılır. Kiler malzemelerinin ve ev içindeki kullanılmayan eşyaların dolap içerisinde düzenli bir şekilde saklamaya yarar.

Metal Dosya Dolabı Nasıl Üretilir?

Çelik evrak dolabı imalatı bir çok farklı aşamadan geçmektedir. Öncelikle hayata düz paket veya rulo halde gelen metal dkp sac ile başlar. Firmamıza giriş yapan metal sac , öncelikle giyotin makas adı verilen makineler ile veya başka makineler yardımıyla istenilen ölçülere göre kesilmektedir. Kesilen çelik saclar daha sonra sac üzerindeki delik delme makinelerinde işlem görmektedir. Dolabın kilit ve bir takım delikli kısımları burada çıkarılmaktadır. Daha sonra cnc abkant makineleri adı verilen sac büküm makinelerinde , metal evrak dolabı bükümlü yerlerini oluşturacak bükümler yapılır.

Dolabı oluşturan parçaların bükülmesi işlemi bittikten sonra ise parçaların birbirine yapıştırılması, yani kaynaklanması safhası gelmektedir. Öncelikle bu durum için punta kaynak makineleri kullanılmaktadır. Punta kaynak makineleri ile kusursuz, pürüzsüz ve ömürlük kaynak işlemi gerçekleştirilir. Metal evrak dolabı sağlam olması için kaynak işleminin kusursuz ve sağlam bir şekilde yapılması gerekmektedir. Aksi halde ilerleyen zamanlarda dolaba yüklenen ağırlık nedeniyle metal evrak dolabı kaynağında kopma , kırılma yaşanabilir bu da çelik dolabı kullanılmaz hale sokabilir.

Engin Metal olarak kusursuz bir sac kesim işlemi için lazer kesim makineleri kullanmaktayız. Kusursuz bir büküm için abkant pres makinesiyle müşterilere en yüksek kaliteye sahip ürünleri sunmaktayız.

Klasör Dolabı Fiyatları Nedir?

Metal klasör dolabı fiyatları ; ürünün imalatında kullanılan ham maddelere göre değişkenlik göstermektedir. Çelik sac yerli / ithal olması , sac kalınlığı , renk , kilit mekanizması , menteşe sistemi , işçilik kalitesi gibi özellikler , dosya dolabı fiyatları üzerinde çok etkilidir. Ayrıca kataloğumuzda görüldüğü üzeri çok çeşitli modeller mevcuttur. Kalitesiz bir işçiliğe sahip evrak dolapları ve ofis dolapları zamanla kilitleri , kapısı veya gövdesinde arızalar verebilir. Bu nedenle dosya ve klasör dolapları satın alırken yalnızca fiyatına değiş , işçillik ve malzeme kalitesine de bakmak gerekir.

Klasör dolabı fiyatlarını etkileyen bir başka faktör ise ürünün imalatında kullanılan girdilerin döviz kuruna bağlı olarak değişkenlik göstermesidir. Bu nedenle fiyatlar devamlı olarak güncellenir. Güncel dosya dolabı fiyatı ve klasör dolabı fiyatları hakkında bilgi almak bizimle iletişime geçiniz.

Evrak Dolabı Ahşap Mı Metal Mi Tercih Etmeliyim ?

Bu sorunuzun cevabı ise kullandığınız yer, kullanım amacı ve beklentinize göre değişkenlik gösterebilmektedir. Çelik evrak dolabı , metal malzemeden yapılmaktadır. Dolabın tüm kasası metal gövde ve kapıya sahiptir. Demir olması , ahşap ürünlere göre daha uzun ömürlü olmasına olanak sağlamaktadır. Ayrıca demir ofis dolabı , yangın ve sel gibi durumlarda da, ahşap dolaplara göre çok daha dayanıklıdır. Demir ofis dolabı avantajlı olduğu bir diğer konu ise kilitli mekanizmaya sahip olmasıdır. Ahşap dolaplarda malesef kilit sistemi bulunmamaktadır.

Ofisler ve bürolarda, evrakların ve dosyaların güvende olması için kilit mekanizmasının bulunması zorunluluktur. Metal ofis dolabı ayrıca özelleştirebilir bir yapıya sahiptir. İçerisindeki raflar seyyardır, ahşap dolaplarda ise raflar sabittir ve yer değiştirilmesi söz konusu değildir. Metal ofis dolabı ise içerisindeki raf sayısı isteğe bağlı olarak arttırılıp, azaltılabilir , rafların yüksekliği istenilen yüksekliğe çekilebilir. Çelik dosya dolabı fiyatları da kullanım ömrüne göre son derece makul fiyatlara sahiptir. Yangına karşı dayanıklı dosya dolabı fabrikaların en tercih ettiği metal dolap modelidir. Bu gibi nedenlerden dolayı metal ofis dolabı , ahşap ürünlere göre üstünlüğü bulunmaktadır.

Döner Dosya Dolabı

Döner dosya dolapları genellikle çift taraflı dönen bir mekanizmadan oluşmaktadır. Her metre kare başına daha fazla depolama alanı sunmaktadır. Döner dosya dolabı kollu veya pedallı olarak kullanılmaktadır.  Döner dosya dolapları kullanım kolaylığı açısından oldukça basittir. Fazla yer kaplamaz ve küçük tip ofislerin ihtiyaçlarını kolaylıkla görür. Fakat döner dosya dolabı modelinin dezavantajı kilitli bir mekanizmaya sahip olmamasıdır ve güvenlik açısından olumsuz olmasıdır.

Camlı Dosya Dolabı

Ofis ortamında kullanılan camlı dosya dolapları genellikle standart cam veya pleksi glass cam olarak üretilebilir. Maliyet ve fiyat avantajı nedeniyle genellikle standart cam kullanılmaktadır. Pleksi glass camlı dosya dolabı , gerçek cama göre bir takım avantajlara sahiptir. Pleksi glass cam kırıldığında kişiye zarar vermez. Fakat standart cam kırıldığında ise personele zarar verebilir. Camlı dosya dolabı modellerinde gömme kilit mekanizması mevcuttur.

Ofis Dolabı Teslimat Süreniz Nedir?

Çelik dolap imalatçısı olan firmamız da dosya dolapları teslim süresi olarak en hızlı çözüm sunan firmaların başında gelmektedir. Standart olarak imalatımızda bulunan çelik klasör dolabı modellerinden 100’lük , 130’luk ve 198’lik çelik dosya dolabı modelleri stoklarımızda devamlı yer almaktadır ve hemen teslim edilir. Stoklarımızda bulunmaması durumunda veya özel üretim çelik dosya dolabı istenilmesi durumunda ise teslimat süresi yaklaşık olarak 1 haftadır. Çelik dosya dolabı teslimat süresi hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Dosya Dolabı Satışı Yaptığımız İl ve İlçeler

Metal klasör dolabı imalatçısı olan firmamız İstanbul Tuzla’da ürettiği çelik evrak dolabı başta İstanbul , Kocaeli , Ankara , Sakarya , Düzce , Edirne , Tekirdağ , Balıkesir , İzmir , Manisa olmak üzere Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya , Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır , Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta , Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir , Konya, Kütahya, Malatya , Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize , Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak , Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak şehirlerine gönderim imkanımız vardır.

İstanbul içi metal dosya dolabı nakliyesini yaptığımız teslimat ilçeleri aşağıda listelenmiştir. Evrak dolabı teslimat bilgisi için bize ulaşınız

ADALAR, ARNAVUTKÖY, ATAŞEHİR, AVCILAR, BAĞCILAR, BAHÇELİEVLER, BAKIRKÖY, BAŞAKŞEHİR, BAYRAMPAŞA, BEŞİKTAŞ, BEYKOZ, BEYLİKDÜZÜ, BEYOĞLU, BÜYÜKÇEKMECE, ÇATALCA, ÇEKMEKÖY, ESENLER, ESENYURT, EYÜPSULTAN, FATİH, GAZİOSMANPAŞA, GÜNGÖREN, KADIKÖY, KAĞITHANE, KARTAL, KÜÇÜKÇEKMECE, MALTEPE, PENDİK, SANCAKTEPE, SARIYER, SİLİVRİ, SULTANBEYLİ, SULTANGAZİ, ŞİLE, ŞİŞLİ, TUZLA, ÜMRANİYE, ÜSKÜDAR, ZEYTİNBURNU

Çelik Dosya Dolabı Perakende Satışınız Mevcut Mu?

Çelik evrak dolabı üreticisi olan firmamız da toptan veya perakende satışımız mevcuttur. İstenilen miktarlarda standart veya özel üretim metal dosya dolabı üretimimiz bulunmaktadır. İster 1 adet ister 100 adet işyerleriniz için çelik klasör dolabı siparişi verebilirsiniz. Ürün kataloğumuzdan seçtiğiniz metal ofis dolabı modellerini info@enginmetal.com.tr mail adresimizden veya +90 216 304 02 65 numaramızdan iletişime geçerek sipariş verebilirsiniz.