Emanet dolabı ; kilitli ve çok gözlü dolaplardır. Fabrikaların ve okulların vazgeçilmez demirbaşlarındandır. Okullar, işletmeler, askeri kuruluşlar , spor salonları gibi bir çok alanda kullanılmaktadır. Kullanım amacına göre farklı isimler almaktadır. Fabrikalar ve işletmeler genellikle ayakkabı saklama dolabı , iş güvenliği ekipmanı saklama dolabı olarak kullanmaktadır.
emanet dolabı

Cep telefonu , cüzdan ve anahtarlık gibi küçük eşyaların saklanması için daha küçük gözlü cep telefonu dolabı modellerimize göz atabilirsiniz.

Emanet dolapları fabrikalarda ayakkabı saklamak için veya kişisel koruyucu ekipmanları saklamak için kullanılır. Ayrıca dosya ve belgelerin saklanması içinde emanet dolabı oldukça yoğun bir şekilde kullanılır.
emanet dolabı

Okullarda ise öğretmenlerin ve öğrencilerin emanet dolabı olarak adlandırılır. Öğrencilerin çanta, kitap gibi araçlarını kilitli dolaplarda saklandığı bu ürünler metal olması nedeniyle son derece dayanıklıdır. Öğretmen dolabı ismiyle veya öğrenci dolabı ismiyle de anılmaktadır. Kitap, defter, test soruları gibi kişisel eşyalar emanet dolaplarında güvenle saklanır.

Metal emanet dolabı siparişi vermek ve bilgi almak için hemen TIKLAYINIZ.

Kilitli çelik dolaplar asma kilit veya anahtarlı kilitli olarak satılmaktadır. İstenildiği takdirde elektronik kilit seçeneği de mevcuttur. Standart olarak asma kilit takmaya uygun kilit mekanizması ile üretim yapmaktayız.
emanet dolabı

Okullarda sınıf dolapları şeklinde kullanımı çok yaygındır. Askeri kuruluşlarda ise ayakkabı dolapları olarak kullanımı bulunur. Çok gözlü olması ve demir olması dayanıklılık açısından ve kısıtlı yere sahip firmalar açısından tercih nedenidir.

Ahşap modellere göre bir çok avantajı bulunmaktadır. Yangın ve sel gibi olumsuz koşullarda ahşap ürünlere kıyasla çelik emanet dolapları daha dayanıklıdır. Kilit mekanizmasına sahip olması da diğer avantajıdır. Standart olarak açık gri renk ile imal edilmektedir. Fakat isteğe bağlı kırmızı, mavi , siyah, beyaz, sarı , yeşil, kahvrengi gibi özel renk seçeneklerimiz de mevcuttur.

Metal emanet dolabı modelleri: 5 gözlü, 10 gözlü, 15 gözlü, 25 gözlü, 30 gözlü, On iki gözlü ayakkabı dolabı, 16 gözlü ayakkabı dolabı, dört gözlü, 7 kapaklı, 14 kapaklı, 21 kapılı, 40 gözlü, 32 gözlü emanet dolabı, 8 gözlü ayakkabı dolabı gibi birbirinden farklı modeli içinde barındırır.

Emanet dolapları okullarda, şantiyelerde, firmalarda çok sık kullanılır. Kilitli emanet dolapları kilit türü seçenekleri: Asma kilit hamili, anahtarlı kilitli, birbirini açmayan anahtarlı kilitli, elektronik şifreli kilitli olarak seçenekler mevcuttur.

İmalatın tüm aşamalarında 1. sınıf malzeme kullanılmaktadır. Çelik sac , profil , kilit, boya tüm malzemeler 1. sınıftır. İmalatın tüm basamaklarında 1.sınıf işçilik kullanılmaktadır. Kusursuz bir üretim anlayışını benimseyen Engin Metal , son teknoloji modern makinelerle üretim yapmaktadır.

Kusursuz ve hatasız bir sac kesim işlemi için lazer kesim makinesi, kusursuz bir sac büküm için cnc abkant pres makineleri ve diğer son teknoloji makinelerle İstanbul Anadolu Yakasında Tuzla’da üretim faaliyetine devam eden firmamız tüm Türkiye’ye 1. sınıf çelik eşya üretimi ve satışı hizmeti vermektedir.

İstanbul Tuzla fabrika adresinde imalatını yaptığımız çelik emanet dolaplarını firmamızı ziyaret ederek yakından inceleyebilirsiniz. Toptan veya perakende olarak satışımız mevcuttur. Tüm Türkiye’ye gönderim imkanımız bulunur.

Emanet Dolabı Modelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Emanet Dolabı Nerelerde Kullanılır?

Metal emanet dolapları , okullarda, fabrikalarda, işletmelerde, spor salonları, havuzlar , hamamlarda, devlet daireleri, askeri kurumlar gibi bir çok farklı sektörde tercih edilmektedir. Tercih edilme nedeni çelik olması ve uzun ömürlü olmasıdır. Ayrıca kilitli mekanizmaya sahip olması , iş güvenliği açısından çok önemlidir. Metal kilitli dolaplar özelleştirebilir bir yapıya sahiptir. İstenildiği takdirde yükseklik , genişlik, derinlik gibi alanlarda özelleştirmeler yapılabilir.

Çok personeli bulunan firmalarda ayakkabı, baret, çanta, iş güvenliği ekipmanları gibi eşyalar kilitli dolaplarda saklanması amacıyla kullanılır. Okullarda ise öğrenci ve öğretmenler çanta , defter ,kitap, elbise gibi eşyalarını saklanmaktadır. Askeri kurumlarda ve işletmelerde ise ayakkabı saklama dolabı olarak yoğun olarak kullanılır.

Çok gözlü olması ve ergonomik tasarımıyla işletme içerisinde az yer kaplar ve bir çok personelin kişisel eşyasını güvenle muhafaza eder. Metal ayakkabı dolabı olarak da mavi yakalı çalışanların en sık kullandığı ürünlerin başında gelmektedir.

Çok gözlü metal dolaplar ergonomik tasarıma sahiptir. Fazla yer kaplamaz. Kısıtlı alanı bulunan işletmeler için mükemmel bir çözümdür. Çalışma ortamını düzenler. Okullarda öğretmen ve öğrencilerin eşyalarının saklanması için güvenlik ihtiyacını karşılar.

Metal Emanet Dolabı Nasıl İmal Edilir?

Metal emanet dolabı üretimi son derece uzun aşamalardan geçmektedir. Çok yoğun bir işçilik söz konusudur. Metale şekil vermek oldukça farklı bilginin bir araya gelmesiyle mümkündür. Öncelikle bilindiği gibi ürünlerimizin ana ham maddesi metal dkp sactır. Saclar rulo veya düz paket şeklinde firmamıza giriş yaptıktan sonra bu sacların dolap modeline göre kesim işlemi yapılır. Bu işlem giyotin makaslar ile yapılmaktadır.

Metal dolabın modeline göre kesilen ürünler daha sonra punch press , press makineleri ile delik delme işlemine tabi tutulur. Yanlış bir delme işlemi sacı kullanılmaz hale getirmektedir. Çok dikkatli olunması gerekmektedir. Daha sonra bu parçalar bükülmektedir. Bükülme işlemi cnc abkant makineleri ile yapılır.

Dolabın bükümleri doğru yapılmadığı takdirde yapılan tüm işlemler boşa çıkacak ve tekrar başlanacaktır. Çok dikkatli büküm işlemi yapılması gerekir. Başarıyla yapılan büküm işlemi sonrası dolabın menteşeleri dolap ile birleştirilir. Daha sonra punta kaynak makineleri ile bükümlü sac levhalar kaynaklanır.

Yanlış yapılan bir kaynak işleminin geri dönüşü olmamaktadır. Kaynak yapılırken kusursuz bir iş çıkarılması gerekir. Daha sonra dolap yüzeyindeki kirlerin temizlenmesi ve toz boya ile boyanması işlemi yapılır. Toz boya ile boyanan ürünler daha sonra 200 derece sıcaklıktaki fırınlara girmektedir. Boya piştikten sonra yüzeyi daha sağlam ve çiziklere karşı dayanıklı olur.

Boya işleminin kusursuz yapılmadığı durumlarda dolap yüzeyinde toplanma ve zamanla pas gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Kusursuz bir boya sonrası montaj yapılır ve kapaklar dolap ile sorunsuz çalışacak şekilde denemeler yapılır. Tüm bu işlemlerden sonra metal emanet dolapları satışa hazır hale gelmektedir.

Üretimini yaptığımız tüm emanet dolabı modellerinde TSE, ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 belgeli ve Kalite Yönetim Sistemini politikalarına sahip hammadde kullanılmaktadır.

Emanet Dolabı Fiyatları Nedir?

Metal emanet dolabı fiyatları kullanım ömrüne oranla oldukça ucuz kalmaktadır. Bilindiği gibi emanet dolaplarımız metal yani çeliktir. Bu nedenle de oldukça sağlamdır ve yıllar boyu kullanım avantajı bulunur. En yüksek kalite dkp sactan imal ettiğimiz çelik dolaplar uzun seneler ofis , okul ve öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Emanet dolabı fiyatları imalatçı firmaya göre farklılık göstermektedir. Her firmanın maliyeti farklılık göstermektedir. Çelik dolabın fiyatlarını etkileyen maddeleri şöyle sıralayabiliriz. Sac kalınlığı , sacın cinsi ( Yerli / yabancı ) , kilit mekanizması ve kalitesi , boya kalitesi , işçilik kalitesi, menteşe cinsi ve kalitesi gibi bir çok farklı madde sıralayabiliriz.

Bu gibi etmenler fiyatları oldukça etkilemektedir. Şöyle ki adi ve çıkma sac levhalarından imal edilen ürünler zamanla yamulur ve çabuk dağılmaktadır. Eğilme ve bükülme olayları sık rastlanır. Firmamız en yüksek kalite dkp sac kullanmaktadır. Ayrıca kalitesiz çıkma boya ile boyanan ürünler zamanla pas ve korozyon yapmaya meyillidir. Düzgün bir şekilde boyası yapılmayan ürünlerin yüzeyinde toplanma ve boya atması gibi sorunlar meydana gelebilir.

Tüm bu maddelerin yanında döviz kuru da fiyatları oldukça etkilemektedir. Emanet dolaplarının imalatında kullanılan tüm girdiler döviz kurundaki dalgalanmalara bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Güncel emanet dolapları fiyatları için bizimle iletişime geçiniz.

Şifreli Emanet Dolabı

Müşterilerimizin isteklerine bağlı olarak emanet dolabı modellerinde yonca kilit ( asma kilit) veya anahtarlı kilitli emanet dolabı gibi seçenekler mevcuttur. Ayrıca müşteri isteklerine bağlı olarak şifreli emanet dolabı da tercih edilebilir. Şifreli emanet dolapları çelik olması nedeniyle ölçülerde, renklerde ve kilit mekanizmasında bir çok farklı alternatife sahiptir. Elektronik şifreli kilitli emanet dolabı modelleri ile kişisel eşyalarınız güvenle saklanmaktadır.

Kilitli Emanet Dolabı

İmalatını yapmış olduğumuz tüm emanet dolabı modellerinde kilit mekanizması bulunmaktadır. Genellikle cazip fiyatlı olması nedeniyle asma kilit takmaya uygun kilit mekanizması kullanılmaktadır. Bunun nedeni uygun olması ve güvenli olmasından dolayıdır. Ayrıca anahtarlı kilitli emanet dolabı da cazip fiyatıyla en tercih edilen modellerdir. Bunların yanında müşterilerimizin isteğine bağlı olarak şifreli kilitli, elektronik şifreli kilitli, dokunmatik kilitli emanet dolapları gibi kilit seçenekleri de mevcuttur.

Ahşap Emanet Dolabı

Ahşap emanet dolapları genellikle fazla personeli bulunmayan işletmelerde tercih edilmektedir. Metal dolaplara kıyasla kısa ömürlüdür ve farelenme , böceklenme yapmaya çok müsaittir. Yangın ve su baskını gibi durumlarda ise ahşap emanet dolabı , çelik dolaplara kıyasla dayanıklılığı son derece düşüktür. Ahşap emanet doalplarında kilit mekanizması seçeneği de çelik emanet dolapları kadar fazla değildir. Engin Metal olarak imalatımızda yalnızca metal dolap üretimi mevcuttur.

Cep Telefonu Emanet Dolabı

Üretimi yapmış olduğumuz cep telefonu emanet dolabı modelleri mavi yakalı personellerin ayakkabılarını saklamak , şapka, çanta , elbise gibi eşyalarını saklamak için de yoğun olarak kullanılır. Cep telefonu emanet dolabı içerisinde cep telefonlarının yanında kişisel koruyucu ekipman ve personel eşyalarının saklanması içinde ideal bir çelik dolap modelidir.

Soyunma Dolabı

Üretimi yapmış olduğumuz soyunma dolabı modelleri ile emanet dolabı modelleri arasında farklar mevcuttur. Emanet dolapları çok gözlü ve daha küçük eşyaların saklandığı ürünlerdir. Soyunma dolapları ise genellikle mavi yakalı personellerin elbiselerinin saklandığı ürünlerdir. Emanet dolaplarının hacmi küçüktür. Ayakkabı, çanta, baret, cep telefonu gibi küçük kişisel koruyucu ekipmanlarının saklandığı ürünlerdir. Metal soyunma dolabı ise göz hacmi olarak daha büyüktür ve giyinme dolapları olarak kullanılır.

Kilitli Emanet Dolabı Metal Mi Ahşap Mı Tercih Etmeliyiz?

Bu sorunun cevabı sizin kullanım amacınıza bağlıdır. Örneğin yeriniz çok kısıtlıysa , çok gözlü bir dolap istiyorsanız, çelik dolap tercih edebilirsiniz. Metal dolaplar, ahşap dolaplara kıyasla yangın ve sel gibi durumlarda daha dayanıklıdır. Islak ve nemli ortamlarda kalmadığı müddetçe metal emanet dolapları pas ve korozyona uğramaz. Ahşap dolaplar ise kolayca deforme olabilmektedir ve fiyatları biraz daha cazip olabilir.

Fakat yangın gibi durumlarda ahşap dolaplar oldukça fazla hasar görmektedir. Ayrıca farelenmez ve böceklenme yapmaktadır. Metal dolaplar ise demir olması sebebiyle bu tür sorunlardan etkilenmez.

Personel ve çalışan sayısı çok olan işletmeler , uzun ömürlü olması nedeniyle metal emanet dolapları tercih etmektedir. Hem fazla yer kaplamaz hem de çok fazla personelin ihtiyacını kolaylıkla karşılayabilir. Öğrencilerin ve öğretmenlerin de yoğun olarak kullandığı metal kilitli emanet dolapları eğitim kurumlarının vazgeçilmez demirbaşlarıdır.

Demir emanet dolaplarının avantajlı olduğu bir başka durum ise kilitli olmasıdır. Her bir gözde kilit mekanizması bulunmaktadır. İş güvenliği nedeniyle metal dolaplar bu yüzden daha fazla tercih edilmektedir.

Emanet Dolapları Teslim Süresi Nedir?

Ürün kataloğumuzda bulunan standart çelik emanet dolapları stoklarımızda çoğu zaman bulunmaktadır. Hemen teslim edilmektedir. Stoklarımızda yer almadığı durumlarda ise takribi 1 haftalık bir imalat süresi bulunmaktadır. Ayrıca özel imalat seçeneğimiz de mevcuttur. Ölçülerde değişiklik yapabilirsiniz.

Bu gibi özel imalat durumlarında ise termin süresi yaklaşık 1 buçuk hafta olmaktadır. Çelik emanet dolapları imalatçısı olan firmamız teslim süresi konusunda sektördeki en hızlı çözüm üreten firmaların başında gelmektedir. Stok durumu sormak ve teslimat bilgisi hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Emanet Dolabı Satışı Yaptığımız İl ve İlçeler

Metal emanet dolabı imalatçısı olan firmamız İstanbul Tuzla’da ürettiği metal emanet dolaplarını başta İstanbul , Kocaeli , Ankara , Sakarya , Düzce , Edirne , Tekirdağ , Balıkesir , İzmir , Manisa olmak üzere Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya , Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır , Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta , Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir , Konya, Kütahya, Malatya , Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize , Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak , Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak şehirlerine gönderim imkanımız vardır.

İstanbul içi çelik kilitli emanet dolabı nakliyesini yaptığımız teslimat ilçeleri aşağıda listelenmiştir. Kilitli metal emanet dolabı teslimat bilgisi için bize ulaşınız

ADALAR, ARNAVUTKÖY, ATAŞEHİR, AVCILAR, BAĞCILAR, BAHÇELİEVLER, BAKIRKÖY, BAŞAKŞEHİR, BAYRAMPAŞA, BEŞİKTAŞ, BEYKOZ, BEYLİKDÜZÜ, BEYOĞLU, BÜYÜKÇEKMECE, ÇATALCA, ÇEKMEKÖY, ESENLER, ESENYURT, EYÜPSULTAN, FATİH, GAZİOSMANPAŞA, GÜNGÖREN, KADIKÖY, KAĞITHANE, KARTAL, KÜÇÜKÇEKMECE, MALTEPE, PENDİK, SANCAKTEPE, SARIYER, SİLİVRİ, SULTANBEYLİ, SULTANGAZİ, ŞİLE, ŞİŞLİ, TUZLA, ÜMRANİYE, ÜSKÜDAR, ZEYTİNBURNU

Metal Kilitli Emanet Dolabı Perakende Satışınız Var Mı ?

1973 yılından beri metal dolap imalatı yapan firmamızda metal kilitli emanet dolabı toptan ve perakende olarak satışımız mevcuttur. İster 1 adet ister 1000 adet çelik kilitli emanet dolabı sipariş oluşturabilirsiniz. Ayrıca yalnızca standart ölçülerde değil , özel ölçü de imalatımız mevcuttur.

Ürün sayfamızdan beğendiğiniz emanet dolapları modelleri için sipariş oluşturmak istiyorsanız +90 216 304 02 65 numaramızdan veya info@enginmetal.com.tr  mail adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.