Metal dolap yani çelik dolap , hammaddesi DKP sac olan , kilitlenebilir, genelde fabrika ve ofislerde kullanılan çelik dolap modelleridir. Kullanıldığı yerlerde genel olarak işyeri , ofis, fabrika , spor salonları , askeri kurumlar , işletmeler vb. alanlardır.  Çelik dolap modellerini sıralarsak ; soyunma dolabı , dosya dolabı , klasör dolabı , emanet dolabı , cep telefonu dolabı , malzeme dolabı , harita plan dolabı , takım arabası , çalışma tezgahı , personel dolabı , işçi dolabı, metal keson , giyinme dolabı , öğretmen dolabı , kartoteks dolabı , takım dolabı , atölye tezgahı , temizlik dolabı , raf sistemleri , arşiv dolabı , ayakkabı dolabı, şantiye dolabı gibi demir dolap örnekleri verilebilir.
çelik dolap

1973 yılında imalat hayatına başlayan ENGİN METAL ÇELİK EŞYA , geçen 50 yıl ile birlikte her geçen gün ürün portföyünü genişletmektedir. Çelik dolap imalatçısı olan firmamız da yalnızca metal ürünlerin imalatı bulunmaktadır. Ahşap olarak üretimimiz bulunmamaktadır. Ahşap ürünler yangın vb. durumlarda , metal dolaplara kıyasla daha fazla zarar görmektedir.
metal dolap

Ayrıca demir dolaplardaki kilitleme mekanizmasının bulunması da fabrika ve personelin yoğun olduğu işletmelerde tercih nedeni olmaktadır. Bir diğer tercih nedeni ise çelik dolap fiyatlarının son derece ucuz olması ve demir yapısı nedeniyle de uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Çelik eşya sektörünün gün geçtikçe büyümesi ve sac dolap modellerinin çeşitliliğinin gün geçtikçe artması nedeniyle ofis ve fabrikalardan sonra evlerde dahi sac dolap modelleri kullanılmaya başlanmıştır.

Metal Dolap Nerelerde Kullanılmaktadır ?

Metal dolap bir çok farklı modeli içinde barındırmaktadır. Örnek vermek gerekirse işçilerin ve personellerin soyunma odasında eşyalarının kilitli bir dolap içerisinde muhafaza etmesi için genellikle metal soyunma dolabı modelleri yoğun olarak tercih edilmektedir. Çelik dolap modelleri içerisinde en yoğun kullanılan ürünlerdir. Fabrikalarda, personel sayısının fazla olduğu ,kısıtlı alanı bulunan işletmelerde, spor salonlarında , askeriyede , şantiyelerde, yoğun olarak kullanılmaktadır. Sac dolap , ahşap dolaplara göre daha dayanıklıdır.

Ofis ve büro ortamında ise genellikle kullanılan metal dolap modelleri ; dosya dolabı , klasör dolabı , kartoteks dolabı , özlük dolabı , arşiv dolabı, metal keson gibi ürünler olmaktadır. Bu ürünler yüksek kaliteli metal dkp saçtan üretildiği için ofis ortamında kusursuz bir şekilde uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir. Klasörlerin, evrakların , önemli belgelerin içerisinde saklandığı çelik dolap modelleri ofis ve büro ortamında en gerekli demirbaş ürünlerin arasındadır. Ofisler, bürolar, üniversite ve eğitim kurumları gibi klasör ve dosya saklama ihtiyacı bulunan tüm alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

İmalathane , fabrika ve atölye tipi ortamlarda ise genellikle en yoğun kullanılan demir dolap modelleri ise çalışma tezgahı , takım arabası , atölye masası , takım dolabı ve malzeme dolabı gibi ürünlerdir. Üzerinde ağır yüklerin yüklendiği ve çalışma yapıldığı bu ürünler , elbette çelik malzemeden üretilecektir. Çelik malzemeden üretilen dolaplar dışarıdan gelen darbelere karşı son derece sağlamdır.

Çelik Dolap İmalatı Nasıl Yapılır?

Çelik dolap imalatı bir çok farklı aşamadan geçerek son halini almaktadır. Demir dolap öncelikle bu görünüme kavuşmak için uzun bir yolculuğa çıkmaktadır. İlk olarak düz paket veya rulo halinde gelen saç levhalar , makina yardımıyla kesim işlemine tabi tutulur. Kesilen çelik levhalar daha sonra delik delme makinesi vasıtasıyla delme işlemleri tamamlanmaktadır. Metal saç levha üzerindeki delme işlemlerinin ardından cnc abkant makinesi vasıtasıyla saça şeklini veren büküm işlemleri yapılmaktadır.

Büküm işlemlerinin tamamlanmasıyla kaynak işlemlerinin yapılma safhası gelmektedir. Bunun içinde punta kaynak makineleri ile saçlar birbirine kaynatılmaktadır. Buraya kadar olan tüm imalat işlemlerinde kesinlikle titiz olunması gerekmektedir. Yapılan ufak bir hata , dolabın üretim sürecini bozabilir ve demir dolap kullanılmaz hale gelebilir.

Demir dolap imalatı işlemleri bittikten sonra son safha olarak dolabın toz boya ile boyanma safhası gelmektedir. Bu evrede de titiz bir şekilde boya işleminin yapılması gerekmektedir. Kötü bir şekilde boyanan ürünler, ileride pas ve korozyona neden olabilir bu da dolabı kullanılmaz hale getirebilir. Demir dolap boyandıktan sonra 200 derece sıcaklıktaki boya fırınlarda pişmektedir. Böylece saç üzerindeki boya daha mukavemetli olacak , çizilmelere , darbelere , pas ve korozyona karşı son derece uzun ömürlü olacaktır. Boya işleminin tamamlanmasıyla montaj işlemi ve kapıların,çekmecelerin düzgün bir şekilde çalışıp çalışmadığının denemeleri yapılmalı ve müşteriye kusursuz bir metal dolap sunulmalıdır.

İkinci El Demir Dolap Satışınız Mevcut Mudur?

Çelik dolap imalatçısı olan firmamızda 2.el (ikinci el) demir dolap ve metal dolap satışı bulunmamaktadır. Sattığımız tüm ürünler sıfırdır ve 2 sene firmamız tarafından imalat hatalarına karşı garanti altındadır. Demir dolap işletmelerde bir kere alınmaktadır ve uzun seneler kullanılması amacıyla alındığı için sıfır ürün alınmasını önermekteyiz. İkinci el satılan sac dolap garantisi bulunmamaktadır ve ileride çıkan bir arızada ürün kullanılmaz hale gelebilmektedir.

Sac Dolap Modellerinizden Hangisini Tercih Etmeliyim ?

Metal sac dolap modelleri içerisinde bir çok farklı ürünü barındırmaktadır. Tercih noktasında ise kullanıcının kullanım amacı , yer kısıtı ve bütçe gibi etmenler ortaya çıkmaktadır. Örnek olarak çok personeliniz bulunuyorsa ve soyunma odasında kısıtlı bir yer bulunuyorsa çift katlı sac dolap modellerine göz atabilirsiniz. ( 4’lü , 6’lı giysi dolapları vb. )  Yer kısıtınız bulunmuyor ise tam boy giysi dolapları sizin için daha rahat olabilir.

Ofisinizde kısıtlı bir alan varsa ve çok fazla dosya ve klasör barındırıyorsanız daha yüksek boya sahip 198’lik dosya dolabı gibi sac dolap modelleri sizin için uygun olabilir. Veya atölyenize çalışma tezgahı yaptırmak istiyorsunuz ve yeriniz yalnızca 200 cm’lik bir alanı kaldırabilirse , o halde özel imalat olarak istediğiniz ebatlarda ve ölçülerde çalışma tezgahı imalatı yaptırabilirsiniz. Sac dolap imalatçısı olan firmamız istediğiniz ölçülerde standart veya özel üretim sac dolap üretimi yapmaktadır.

Metal Dolap ve Çelik Dolap Satışı Yaptığımız İl ve İlçeler

Metal dolap imalatçısı olan firmamız İstanbul Tuzla’da ürettiği çelik dolap modellerini başta İstanbul , Kocaeli , Ankara , Sakarya , Düzce , Edirne , Tekirdağ , Balıkesir , İzmir , Manisa olmak üzere Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya , Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır , Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta , Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir , Konya, Kütahya, Malatya , Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize , Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak , Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak şehirlerine gönderim imkanımız vardır.

İstanbul içi metal dolap nakliyesini yaptığımız teslimat ilçeleri aşağıda listelenmiştir. Teslimat bilgisi için bize ulaşınız

ADALAR, ARNAVUTKÖY, ATAŞEHİR, AVCILAR, BAĞCILAR, BAHÇELİEVLER, BAKIRKÖY, BAŞAKŞEHİR, BAYRAMPAŞA, BEŞİKTAŞ, BEYKOZ, BEYLİKDÜZÜ, BEYOĞLU, BÜYÜKÇEKMECE, ÇATALCA, ÇEKMEKÖY, ESENLER, ESENYURT, EYÜPSULTAN, FATİH, GAZİOSMANPAŞA, GÜNGÖREN, KADIKÖY, KAĞITHANE, KARTAL, KÜÇÜKÇEKMECE, MALTEPE, PENDİK, SANCAKTEPE, SARIYER, SİLİVRİ, SULTANBEYLİ, SULTANGAZİ, ŞİLE, ŞİŞLİ, TUZLA, ÜMRANİYE, ÜSKÜDAR, ZEYTİNBURNU

Metal Dolap Modelleri ve Fiyatları

Metal dolap modelleri günümüzde teknolojik gelişmelerin ilerlemesi nedeniyle birbirinden farklı bir çok modeli içinde barındırmaktadır. Metal dolapların imalatında kullanılan asıl hammadde DKP sac levhalardır. Genellikle piyasada 0.50 mm’den – 1.50 mm’e kadar kalınlıkta çelik dolap imalatı yapılmaktadır. Metal dolap modellerin birbirinden farklı modeli olması nedeniyle ürünler arasında sac kalınlığı farkı da ortaya çıkmaktadır. İş yerine alacağınız metal dolapların modeli belirlendikten sonra yerinize uygun olup olmadığı ve adeti belirlenir.

Metal dolap fiyatlarını etkileyen bir çok kıstas mevcuttur. Yukarıdaki örnekte verilen sac kalınlığı , metal dolapların fiyatlarını etkileyen en önemli etmendir. Diğer etmenler ise çelik dolabın işçilik kalitesidir. Asıl gaye cazip fiyatlara üst düzey işçilikle ve yüksek dayanıklı çelik sactan üretilen metal dolaplara sahip olabilmektedir. Çok ucuz fiyatlara satılan ve kalitesiz işçilikle imal edilen metal dolaplar kısa bir süre sonra kullanılmaz hale gelecektir. Bu nedenle en optimal fiyatlardan dayanıklı ve uzun kullanıma uygun metal dolap satın alınması gerekmektedir. Çelik dolap fiyatları üretici firma markasına, renk, kilit sistemi , işçilik kalitesi gibi bir çok faktöre bağlı olarak değişir.

Kilitli Metal Dolaplar

Üretimini yaptığımız metal dolaplar kilitli veya kilitsiz şekilde tercih edilebilir. Firmamız imalatçı firma olması nedeniyle satın aldığınız ürünlerde kilit seçeneği tercihi yapabilirsiniz. Müşteri istekleri doğrultusunda ; asma kilit, ispanyolet kilit, anahtarlı kilitli, elektronik şifreli kilit, gömme kilit gibi bir çok farklı seçenek mevcuttur. Genellikle metal dolaplarda asma kilit mekanizması tercih edilmektedir. Çalışanlar kendi getirdiği asma kilit dolaplara takarak güvenle kullanabilir.

Çelik Dolap Modelleri ve Ücretleri

Çelik dolap modelleri imalatçı firma sayısının artmasına bağlı olarak günden güne artmaktadır. Birbirini tetikleyen firmalar her geçen gün farklı bir çelik dolap modeli ortaya çıkarabilmektedir. Değişen ve gelişen teknolojik yapı nedeniyle de metal dolap modelleri gün geçtikçe artış göstermektedir. Çelik dolap fiyatları ise firmanın geçmişi , köklü olup olmaması , ürünlerine verdiği garanti süresi , işçilik kapasitesi ve kalitesi , üretimde kullanılan çelik sac levhalarının kalınlığı ve kalitesine , boya ve renk , kilit türü , pazarlama stratejisi gibi bir çok etmene bağlıdır.

Demir dolap modelleri uzun kullanım için ideal ürünlerdir. Fakat piyasada çok ucuz fiyatlara satılan ürünler kullanım ömrü olarak kısa olabilmektedir. Bu nedenle çelik dolap ücretleri genellikle ürün kalitesiyle doğru orantılıdır.

Çelik dolap modelleri genellikle ; ekonomik ebat, standart ebat , özel üretim , z tipi dolap , eğri tavanlı veya çatılı gibi bir çok modeli içinde barındırır. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Soyunma Dolabı

Fabrikalar, işyerleri, spor salonları, askeri kurumlar, eğitim kurumları, yurtlar, spor salonları, fitness salonları, imalathaneler, devlet ve kamu kurumları gibi hemen hemen tüm sektörlerde personel sayısının fazla olduğu tüm alanlarda kullanılmaktadır. Çok tercih edilmesinin nedeni ise metal olması nedeniyle uzun ömürlü olmasıdır. Çok uzun ömürlü olması nedeniyle metal soyunma dolabı modelleri işletmelerin ilk tercih ettiği demirbaş ofis ürünleridir.

Çelik soyunma dolabı modelleri ve fiyatları imalatçı firmadan firmaya değişkenlik göstermektedir. Soyunma dolapları ekonomik ebat, standart ebat veya özel ebat olarak üretilmektedir. Modeller genellikle 6’lı, 9’lu, 4’lü, 3’lü, 2’li ve tekli soyunma dolabı olarak adlandırılmaktadır. Firmanızın ihtiyaçlarına uygun olarak tercihte bulunabilirsiniz.

Dosya Dolabı

Dosya dolapları, ofis ve büroların günlük hayatını kolaylaştıran en önemli ofis malzemelerinin başında gelmektedir. Bürolarda genellikle dosya, klasör ve arşivleme yapmak amacıyla kullanılır. Dosyaların, evrakların, dökümanların güvenli bir şekilde saklanması için kullanılır. Dosyaların listelenmesi ve kolay ulaşım için tercih edilmektedir. Ahşap dolaplara kıyasla farelenme ve böceklenme yapmaz, kırılmaz ve yanmaz dolap olması nedeniyle rakiplerine kıyasla daha fazla tercih edilir. Dosya dolabı modelleri ve fiyatları bir çok etmene bağlı olarak değişkenlik gösterir. Model ve fiyat bilgisi için bizi arayınız.

Emanet Dolabı

Emanet dolapları, fabrikalarda, alışveriş merkezlerinde, üretim tesislerinde, eğitim kurumlarında, bir çok alanda kullanılmaktadır. Çanta, kitap, ayakkabı, cep telefonu, cüzdan gibi eşyaların güvenle saklanması için ideal çelik dolap sistemidir. Yüksek kaliteli bir üretim anlayışıyla üretilen kilitli metal emanet dolapları uzun yıllar boyunca problemsiz kullanıma uygundur ve herhangi bir sorun yaşatmaz. Çelik emanet dolapları işyerlerindeki hırsızlık olaylarının önüne geçmektedir. Emanet dolabı modelleri ve fiyatları imalatçı firma kalitesine göre farklılık göstermektedir. Dolaptaki mevcut kapı sayısı ve kilit mekanizması seçeneği gibi etmenler fiyatları belirlemektedir. Güncel fiyatlar için bizimle iletişime geçiniz.

Kartoteks Dolabı

Kartoteks dolapları, ofislerin ve büroların askılı klasör , askılı dosya ve özlük dosyası saklamak amacıyla kullandığı yegane çelik dolap modelidir. Personel özlük dosyalarının saklanması amacıyla tercih edilmektedir. Firmaların tercih etmesinin nedeni metal olması ve uzun ömürlü olmasından kaynaklanır. Ayrıca kilitli kartoteks dolabı içerisindeki evrakların güvenle saklanmasına yardımcı olur. Kartoteks dolapları özlük dosyalarının kaybolmasını önler ofise düzen sağlar. Kartoteks dolabı modelleri ve fiyatları çekmece sayısı , kilit mekanizması türü ve işçilik kalitesi gibi çeşitlere bağlı olarak değişmektedir. Güncel kartoteks dolapları fiyatları için bizimle iletişime geçiniz.

Arşiv Dolabı

Ofislerde, bankalarda, devlet kuruluşlarında, hastane ve eğitim kurumlarında, devlet arşivlerinde önemli bilgi ve arşivlerin saklanması amacıyla kullanılır. Arşiv dolapları, önemli belgelerin, kontratların, ihalelerin ve üst düzey koruma gerektiren dökümanların saklanması için ideal demir dolap türüdür. Arşiv dolabı modelleri ve fiyatları metal dkp sac kalınlığı, renk, işçilik ve kilit çeşidine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Çelik olması nedeniyle uzun ömürlüdür ve bu nedenle çelik arşiv dolapları, ahşap arşiv dolaplarına kıyasla daha çok tercih edilir.

Şantiye Dolabı

İnşaat alanları ve şantiyelerde çalışan işçilerin elbiselerini , günlük kıyafetlerini ve ayakkabı gibi eşyalarını sakladığı sac dolap modelleridir. Şantiye dolapları genellikle kirli ve temiz elbiselerin saklanması amacıyla kullanılır. Şantiyelerde hırsızlık olaylarının önüne geçilmede önemli bir araçtır. Şantiye dolabı modelleri ve fiyatları göz sayısına, kilit mekanizmasına , sac kalınlığına bağlı olarak değişmektedir. Güncel şantiye dolabı fiyatları için bizimle iletişime geçiniz.

Malzeme Dolabı

İmalathanelerde, kalıp hanelerde, fabrikalarda, üretim tesislerinde, çelik ve otomotiv sanayisinde en tercih edilen ürünlerin başında yer almaktadır. İş yerinde takımların ve iş ekipmanlarının saklanması ve kaybolmasının önlemek için tercih edilir. Genellikle raflı , takım asma panolu, çekmeceli gibi bir çok farklı modeli içinde barındırır. Raf taşıma kapasiteleri diğer demir dolap modellerine kıyasla son derece yüksektir. Ağır yüklerin taşınmasında önemli vazife görür. Malzeme dolabı modelleri ve fiyatları çekmece ve raf sayısı, sac kalınlığı, takım asma panosu gibi özelliklere bağlı olarak değişmektedir. Malzeme dolapları fiyatları için bizi arayınız.

Yurt Dolabı

Yurt dolapları, öğrencilerin kullandığı, KYK gibi yurtlarda ve toplu yaşam alanlarında tercih edilen ürünlerdir. Öğrencilerin yurtlarda elbiselerini ve okul eşyalarını saklamak amacıyla kullandığı ürünlerdir. Genelde her öğrenciye bir göz olacak şekilde kullanılır. Ahşap ürünler artık yerini metal dolaplara bıraktı ve yurtlarda da tamamen metal yurt dolabı kullanılmaktadır. Kilit metal yurt dolabı sayesinde hırsızlık olayları da yurt gibi toplu öğrenci yaşam alanlarında önlenmektedir. Yurt dolabı modelleri ve fiyatları hakkında bilgi almak ve sipariş vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İş Yeri Giyinme Dolabı

Küçük ve büyük ölçekli tüm işletmelerde, personelin bulunduğu tüm kurumlarda kullanılan işçilerin ve personellerin elbiselerinin kilit metal dolaplarda saklanması amacıyla kullanılan çelik dolaplardır. İşyeri dolabı, temizlik görevlisinden imalatta çalışan personele kadar tüm çalışanların kullanmış olduğu ürünlerdir. İşyerine gelirken kullandığı günlük kıyafetlerini giyinme dolabı içerisinde kilitli şekilde muhafaza eder. Metal işyeri giyinme dolabı modelleri 6’lı, 8’li, 9’lu, 4’lü ve 3’lü gibi bir çok modeli içinde barındırmaktadır.

Çalışma Tezgahı

Atölyelerde, fabrikalarda, imalathanelerde, otomotiv endüstrisinde, oto tamirhanelerinde sıklıkla kullanılır. Takımların ve iş malzemelerinin çalışma tezgahı üzerinde saklanması , ürünlerin kaybolmasını önler. Çalışma tezgahları üzerinde iş yapabilme imkanına sahip metalden üretilmiş çelik endüstriyel ofis ekipmanıdır. Profil kasadan üretilen çalışma tezgahları atölyelerin vazgeçilmez ürünleridir. Genellikle çekmeceli, panolu, raflı, aydınlatmalı, prizli gibi birçok farklı modeli içinde barındırır. Çalışma tezgahı modelleri ve fiyatları çekmece ve göz sayısı, raf sayısı, takım asma panosu gibi etmenlere bağlı olarak değişmektedir.

Takım Arabası

Otomotiv sektörü , makina sektörü, imalat sektörü, montaj atölyesi ve üretim tesislerinde yoğun olarak kullanılır. Takım arabaları tekerlekli olması nedeniyle fabrika içerisinde kolay bir kullanım sağlar. İçerisinde takımların saklanması için çekmece veya raf mevcuttur. Takımların kaybolmasının önlenmesi için merkezi kilit mekanizması bulunur. Takım arabası modelleri ve fiyatları çekmece sayısı, ebat ve ölçü , renk , kilit türü ve sac kalınlığına bağlı olarak değişmektedir. Güncel takım arabaları fiyatları için bizimle iletişime geçiniz.

Çelik Dolaplar Nereden Satın Alınır?

1973 yılından beri çelik dolap üretimi yapan ENGİN METAL ÇELİK EŞYA , yarım asırlık tecrübesiyle ofislerin ve fabrikaların metal dolap, soyunma dolabı, çelik dolap ihtiyacını karşılamaktadır. Toptan veya perakende olarak ofislerinizin ihtiyaçlarını karşılamak için direkt üretici firmamızdan fiyat teklifi alabilir ve sipariş verebilirsiniz.

FABRİKAMIZDAN GÖRÜNTÜLER.