Metal dolap yani çelik dolap , hammaddesi DKP sac olan , kilitlenebilir, genelde fabrika ve ofislerde kullanılan çelik dolap modelleridir. Kullanıldığı yerlerde genel olarak işyeri , ofis, fabrika , spor salonları , askeri kurumlar , işletmeler vb. alanlardır.  Çelik dolap modellerini sıralarsak ; soyunma dolabı , dosya dolabı , klasör dolabı , emanet dolabı , cep telefonu dolabı , malzeme dolabı , harita plan dolabı , takım arabası , çalışma tezgahı , personel dolabı , işçi dolabı, metal keson , giyinme dolabı , öğretmen dolabı , kartoteks dolabı , takım dolabı , atölye tezgahı , temizlik dolabı , raf sistemleri , arşiv dolabı , ayakkabı dolabı, şantiye dolabı gibi demir dolap örnekleri verilebilir.

1973 yılında imalat hayatına başlayan ENGİN METAL ÇELİK EŞYA , geçen 50 yıl ile birlikte her geçen gün ürün portföyünü genişletmektedir. Çelik dolap imalatçısı olan firmamız da yalnızca metal ürünlerin imalatı bulunmaktadır. Ahşap olarak üretimimiz bulunmamaktadır. Ahşap ürünler yangın vb. durumlarda , metal dolaplara kıyasla daha fazla zarar görmektedir.

Ayrıca demir dolaplardaki kilitleme mekanizmasının bulunması da fabrika ve personelin yoğun olduğu işletmelerde tercih nedeni olmaktadır. Bir diğer tercih nedeni ise çelik dolap fiyatlarının son derece ucuz olması ve demir yapısı nedeniyle de uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Çelik eşya sektörünün gün geçtikçe büyümesi ve sac dolap modellerinin çeşitliliğinin gün geçtikçe artması nedeniyle ofis ve fabrikalardan sonra evlerde dahi sac dolap modelleri kullanılmaya başlanmıştır.

Metal Dolap Nerelerde Kullanılmaktadır ?

Metal dolap bir çok farklı modeli içinde barındırmaktadır. Örnek vermek gerekirse işçilerin ve personellerin soyunma odasında eşyalarının kilitli bir dolap içerisinde muhafaza etmesi için genellikle metal soyunma dolabı modelleri yoğun olarak tercih edilmektedir. Çelik dolap modelleri içerisinde en yoğun kullanılan ürünlerdir. Fabrikalarda, personel sayısının fazla olduğu ,kısıtlı alanı bulunan işletmelerde, spor salonlarında , askeriyede , şantiyelerde, yoğun olarak kullanılmaktadır. Sac dolap , ahşap dolaplara göre daha dayanıklıdır.

Ofis ve büro ortamında ise genellikle kullanılan metal dolap modelleri ; dosya dolabı , klasör dolabı , kartoteks dolabı , özlük dolabı , arşiv dolabı, metal keson gibi ürünler olmaktadır. Bu ürünler yüksek kaliteli metal dkp saçtan üretildiği için ofis ortamında kusursuz bir şekilde uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir. Klasörlerin, evrakların , önemli belgelerin içerisinde saklandığı çelik dolap modelleri ofis ve büro ortamında en gerekli demirbaş ürünlerin arasındadır. Ofisler, bürolar, üniversite ve eğitim kurumları gibi klasör ve dosya saklama ihtiyacı bulunan tüm alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

İmalathane , fabrika ve atölye tipi ortamlarda ise genellikle en yoğun kullanılan demir dolap modelleri ise çalışma tezgahı , takım arabası , atölye masası , takım dolabı ve malzeme dolabı gibi ürünlerdir. Üzerinde ağır yüklerin yüklendiği ve çalışma yapıldığı bu ürünler , elbette çelik malzemeden üretilecektir. Çelik malzemeden üretilen dolaplar dışarıdan gelen darbelere karşı son derece sağlamdır.

Çelik Dolap İmalatı Nasıl Yapılır?

Çelik dolap imalatı bir çok farklı aşamadan geçerek son halini almaktadır. Demir dolap öncelikle bu görünüme kavuşmak için uzun bir yolculuğa çıkmaktadır. İlk olarak düz paket veya rulo halinde gelen saç levhalar , makina yardımıyla kesim işlemine tabi tutulur. Kesilen çelik levhalar daha sonra delik delme makinesi vasıtasıyla delme işlemleri tamamlanmaktadır. Metal saç levha üzerindeki delme işlemlerinin ardından cnc abkant makinesi vasıtasıyla saça şeklini veren büküm işlemleri yapılmaktadır.

Büküm işlemlerinin tamamlanmasıyla kaynak işlemlerinin yapılma safhası gelmektedir. Bunun içinde punta kaynak makineleri ile saçlar birbirine kaynatılmaktadır. Buraya kadar olan tüm imalat işlemlerinde kesinlikle titiz olunması gerekmektedir. Yapılan ufak bir hata , dolabın üretim sürecini bozabilir ve demir dolap kullanılmaz hale gelebilir.

Demir dolap imalatı işlemleri bittikten sonra son safha olarak dolabın toz boya ile boyanma safhası gelmektedir. Bu evrede de titiz bir şekilde boya işleminin yapılması gerekmektedir. Kötü bir şekilde boyanan ürünler, ileride pas ve korozyona neden olabilir bu da dolabı kullanılmaz hale getirebilir. Demir dolap boyandıktan sonra 200 derece sıcaklıktaki boya fırınlarda pişmektedir. Böylece saç üzerindeki boya daha mukavemetli olacak , çizilmelere , darbelere , pas ve korozyona karşı son derece uzun ömürlü olacaktır. Boya işleminin tamamlanmasıyla montaj işlemi ve kapıların,çekmecelerin düzgün bir şekilde çalışıp çalışmadığının denemeleri yapılmalı ve müşteriye kusursuz bir metal dolap sunulmalıdır.

İkinci El Demir Dolap Satışınız Mevcut Mudur?

Çelik dolap imalatçısı olan firmamızda 2.el (ikinci el) demir dolap ve metal dolap satışı bulunmamaktadır. Sattığımız tüm ürünler sıfırdır ve 2 sene firmamız tarafından imalat hatalarına karşı garanti altındadır. Demir dolap işletmelerde bir kere alınmaktadır ve uzun seneler kullanılması amacıyla alındığı için sıfır ürün alınmasını önermekteyiz. İkinci el satılan sac dolap garantisi bulunmamaktadır ve ileride çıkan bir arızada ürün kullanılmaz hale gelebilmektedir.

Sac Dolap Modellerinizden Hangisini Tercih Etmeliyim ?

Metal sac dolap modelleri içerisinde bir çok farklı ürünü barındırmaktadır. Tercih noktasında ise kullanıcının kullanım amacı , yer kısıtı ve bütçe gibi etmenler ortaya çıkmaktadır. Örnek olarak çok personeliniz bulunuyorsa ve soyunma odasında kısıtlı bir yer bulunuyorsa çift katlı sac dolap modellerine göz atabilirsiniz. ( 4’lü , 6’lı giysi dolapları vb. )  Yer kısıtınız bulunmuyor ise tam boy giysi dolapları sizin için daha rahat olabilir.

Ofisinizde kısıtlı bir alan varsa ve çok fazla dosya ve klasör barındırıyorsanız daha yüksek boya sahip 198’lik dosya dolabı gibi sac dolap modelleri sizin için uygun olabilir. Veya atölyenize çalışma tezgahı yaptırmak istiyorsunuz ve yeriniz yalnızca 200 cm’lik bir alanı kaldırabilirse , o halde özel imalat olarak istediğiniz ebatlarda ve ölçülerde çalışma tezgahı imalatı yaptırabilirsiniz. Sac dolap imalatçısı olan firmamız istediğiniz ölçülerde standart veya özel üretim sac dolap üretimi yapmaktadır.

Metal Dolap ve Çelik Dolap Satışı Yaptığımız İl ve İlçeler

Metal dolap imalatçısı olan firmamız İstanbul Tuzla’da ürettiği çelik dolap modellerini başta İstanbul , Kocaeli , Ankara , Sakarya , Düzce , Edirne , Tekirdağ , Balıkesir , İzmir , Manisa olmak üzere Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya , Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır , Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta , Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir , Konya, Kütahya, Malatya , Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize , Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak , Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak şehirlerine gönderim imkanımız vardır.

İstanbul içi metal dolap nakliyesini yaptığımız teslimat ilçeleri aşağıda listelenmiştir. Teslimat bilgisi için bize ulaşınız

ADALAR, ARNAVUTKÖY, ATAŞEHİR, AVCILAR, BAĞCILAR, BAHÇELİEVLER, BAKIRKÖY, BAŞAKŞEHİR, BAYRAMPAŞA, BEŞİKTAŞ, BEYKOZ, BEYLİKDÜZÜ, BEYOĞLU, BÜYÜKÇEKMECE, ÇATALCA, ÇEKMEKÖY, ESENLER, ESENYURT, EYÜPSULTAN, FATİH, GAZİOSMANPAŞA, GÜNGÖREN, KADIKÖY, KAĞITHANE, KARTAL, KÜÇÜKÇEKMECE, MALTEPE, PENDİK, SANCAKTEPE, SARIYER, SİLİVRİ, SULTANBEYLİ, SULTANGAZİ, ŞİLE, ŞİŞLİ, TUZLA, ÜMRANİYE, ÜSKÜDAR, ZEYTİNBURNU