Soyunma Dolabı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 6 Bilgi

Fabrika ve iş yerlerinde mavi yakalı çalışanların en çok kullandığı , güvendiği ürünlerin başında soyunma dolabı gelir. Çalışanlar iş yerine geldikleri günlük kıyafetlerini değiştirmek ve telefon , cüzdan gibi eşyalarını emanet etmek amacıyla metal soyunma dolabı modellerini kullanmaktadırlar. Günümüzde bir çok farklı model mevcuttur. Gelişen teknolojik gelişmelere bağlı olarak bir çok farklı iç ve dış dizayna sahip metal elbise dolabı piyasa da bolca mevcuttur.

Metal dolaplar, ahşap dolaplara göre daha uzun ömürlüdür. Fabrikalar bu nedenle çelik dolapları daha fazla tercih etmektedirler. Ekonomik fiyatlı ve uzun ömürlü olması elbette en önemli tercih sebebidir. Fakat sadece ekonomik olması, metal soyunma dolaplarının uzun ömürlü olacağı anlamına gelmemektedir. Günümüzde bir çok çelik dolap imalatçısı veya satıcısı firma mevcuttur. Bu nedenle soyunma dolabı satın alırken bir çok kritere dikkat edilmesi gerekmektedir.

Metal Soyunma Dolabı

Günümüzde bir çok merdiven altı firma çok ucuz fiyatlara çelik dolap satışı yapmaktadır. Dayanıksız ve 3. kalite malzemelerle imal edilen ürünler malesef uzun ömürlü olmamaktadır ve fabrikalar için ekstra külfetli olmaktadır. Çelik dolaplar fabrikaların demirbaş ürünleridir. Bu nedenle uzun süre kullanılması amacıyla satın alınır. Ama düşük kaliteli bir ürün malesef uzun süre kullanılamamaktadır.

Bu makalemizde soyunma dolabı satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlar sıralanacaktır.

  • Soyunma dolabı 1.sınıf ve min. 0.7 mm sac kalınlığında imal edilmesi gerekmektedir.
  • Kapılarının menteşe sisteminin kaliteli ve uzun ömürlü olması gerekmektedir.
  • Sıfır , insan sağlığına zararlı etmen içermeyen elektro statik toz boya boyanması gerekmektedir.
  • Kapıların kilit sistemi 1. sınıf olması gerekmektedir.
  • Soyunma dolaplarının minimum 2 yıl garantisi olması gerekmektedir.
  • Yüksek kaliteli hammadde ve işçilik ile üretilmesi gerekmektedir.

Günümüzde bir çok merdiven altı firma, çok ince metal sactan imalat yapmaktadır. Kapıları ise 90 derece açılma kapasitesine sahip, çok çabuk kırılan menteşe mekanizması ile üretim yapmaktadırlar ve böylece soyunma dolaplarının ömrü kısalmaktadır. Dolabın imalatını oluşturan tüm hammaddelerin 1. sınıf malzeme olması, dolabın ömrünü uzatacaktır. En önemli konu ise kaliteli işçiliktir. Kaliteli işçilikten yoksun bir soyunma dolabı kesinlikle ucuz olsa dahi alınmaması gerekir. Çünkü bu ürünler 10 yıllarca kullanılması amacıyla alınır ve bunlardan yoksun bir metal dolap malesef uzun ömürlü olmamaktadır. Ayrıca piyasada adı bilinen ve köklü firmalardan satın almanız , ürünlerine garanti veren firmalardan satın almanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir