Dosya Dolapları Nasıl Üretilir?

Dosya dolapları bir çok çeşit kullanıma uygundur. Genellikle bürolarda , ofislerde yoğun olarak kullanılır. Fakat günümüzde artık evlerde dahi kullanılmaktadır. Bürolarda klasörleri ve dosyaları arşivleme için kullanılmaktadır.

Evlerde ise genelde kiler dolabı, kullanılmayan eşyaların saklandığı dolap olarak otoparklarda kullanılmaktadır. İçerisindeki raflar sayesinde bir çok çeşit malzeme saklanabilmektedir.

Dosya dolapları nasıl üretilir?

Bilindiği üzere çelik dosya dolapları ana ham maddesi DKP sactır. Çelik saçlar rulo halde veya paket halinde firmamıza giriş yaptıktan sonra giyotin sac kesme makasları vasıtasıyla “sac kesim” işlemi yapılmaktadır. Kesilen saçlar daha sonra press makinesi vasıtasıyla delme işlemleri yapılır. Daha sonra ise sac büküm makinasıyla büküm işlemi yapılır.

dkp sac

Dosya dolapları üretiminde daha sonraki aşama ise kesilen ve bükülen dosya dolabını oluşturan parçaların kaynaklanmasıdır. Bu işlem punta kaynak makineleriyle yapılır. Punta kaynak işleminden sonra dosya dolaplarını oluşturan raflar imal edilir.

Kaynak işlemlerinin ardından temizlik işlemi yapılmaktadır. Toz boya ile boyanacak olan dosya dolapları üzerinde kir , pas , yağ bulunmamalıdır. Bu yüzden temizlik işlemi son derece önemlidir.

Elektro statik toz boya ile boyandıktan sonra boya yüzeyindeki dayanıklılığın artması, pasa karşı dirençli olması nedeniyle 200 derece sıcaklıkta boya fırınlarında pişmektedir.

Boya işlemlerinin tamamlanması sonrası dosya dolabı raflarının ve kapılarının montajı yapılmaktadır. Hasarlı veya kusurlu bir bölge var ise burada düzeltilmesi / değiştirilmesi gerekmektedir. Daha sonra ise ürünler paketlenir ve satışa hazır hale gelir. İmalatımız hakkında daha fazla bilgi için https://www.enginmetaldolap.com/iletisim/  adresinden bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir